Od czytelników

1 / 3

175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

08.12.2016
autor: phm. Katarzyna Koszyk
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania - wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.
Co umie św. Mikołaj? Na pewno prowadzić zaprzęg reniferów przez tor przeszkód 
(a wcześniej napoić je w specjalny sposób), odnaleźć właściwy komin na mapie miasta i się przez niego przecisnąć, czy też zapamiętać niekończącą się listę prezentów szeptanych na ucho. M.in. takim właśnie zadaniom musieli stawić czoła chętni do sprawdzenia, czy nadają się na Mikołaja. Czasem Elfy pomagające Mikołajowi potrafią być gapami i przysporzyć jeszcze więcej pracy - na szczęście nasi harcerze potrafili pomóc i w tej sytuacji, rozpoznając dziecko po samym opisie prezentowanym przez zmartwionego Elfa. 
To wszystko działo się podczas kilkugodzinnej trasy na ulicach miasta (dla najmłodszych - po terenie I Liceum Ogólnokształcącego). Gdy strudzeni uczestnicy dotarli z powrotem do siedziby Elfów, wspólnymi siłami przystroili choinkę, przećwiczyli znane mniej lub bardziej kolędy, a następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na wieczornym kominku. Każda drużyna i gromada zaprezentowała wybraną kolędę z własnym, multiinstrumentalnym akompaniamentem (niektórzy grali nawet na durszlaku!) oraz oryginalne życzenia. Kolejnym punktem programu była słodka wieczerza oraz podzielenie się opłatkiem, a sypiący za oknem śnieg sprawił, że zrobiło się naprawdę świątecznie. Do późnych godzin nocnych trwały gry, zabawy oraz dyskusje nad kubkami barszczu z uszkami.
W niedzielę na apelu Hufca każdy otrzymał dyplom potwierdzający odbycie mikołajowego szkolenia, co było jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego Zlotu Wigilijnego Hufca.
W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz firmie MX-Art z Wyszkowa za pomoc udzieloną na rzecz Zlotu i Hufca.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Grupa młodych ludzi: Paweł Gościniak, Karol Kostrzewa, Kacper Zyśk, Albert Kapla i Tomasz Pankowski – członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wyszli z inicjatywą, żeby zaczerpnąć inspirację od ludzi, którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i 31 maja wybrali się do Krakowa.
zobacz więcej
Głośne czytanie w Bajce (foto)

Głośne czytanie w Bajce (foto)

Czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego Przedszkole nr 9 aktywnie uczestniczy w kampanii głośnego czytania.
zobacz więcej
Już niebawem Święta. Czy masz w rodzinie palacza i pomysł na prezent dla niego?

Już niebawem Święta. Czy masz w rodzinie palacza i pomysł na prezent dla niego?

Pandemia to wyjątkowo ciężki i stresujący czas. Większość ludzi nie wychodzi z domu, przed komputerami siedzą pracownicy, dzieci, które mają zdalne nauczania, studenci zamknięci na stancjach i w domach. To nie ułatwia osobom palącym porzucenia nałogu. Idą święta, czas noworocznych postanowień, wśród których od lat dominuje jedno: pozbyć się papierosów z naszego życia! Czy możemy pomóc najbliższym zrealizować ten cel?
zobacz więcej
W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

Czternaścioro uczniów z klas III, kształcących się w zawodach technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie wraz z opiekunami Bogusławą Pawelską-Kozon oraz Anną Kozon, 10 listopada wyjechało na czterotygodniowy staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii, angielskiego portu położonego nad Kanałem La Manche.
zobacz więcej