Zachwyca widzów na całym świecie

Kultura

Zachwyca widzów na całym świecie

23.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku w wyszkowskim kinie można oglądać film „Twój Vincent” - pierwszą pełnometrażową animację malarską, która zachwyca widzów na całym świecie. Najmłodszych kino zaprasza na przygody kucyków Pony. Jeszcze przez tydzień można oglądać „Listy do M. 3”.
 
My Little Pony. Film: 24 – 30 listopada godz. 16 (2D, dubbing)
Kanada, USA 2017, reżyseria: Jayson Thiessen, animacja, czas trwania: 99 minut
Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół, jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

Twój Vincent: 24 – 26 i 28 – 30 listopada godz. 20
Polska, Wielka Brytania 2017, reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, animacja, biograficzny, czas trwania: 95 minut
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. Nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65.000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.
 
Listy do M. 3: 24 – 26 i 28 – 30 listopada godz. 18
Polska 2017, reżyseria: Tomasz Konecki, obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Magdalena Różczka, Wojciech Malajkat, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Mateusz Winek, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Marcin Kwaśny, Zbigniew Zamachowski, Weronika Wachowska, Danuta Stenka, Stanisława Celińska, Grażyna Szapołowska, Agnieszka Wagner, Julia Wróblewska, Anna Matysiak, Nikodem Rozbicki, Bartosz Obuchowicz, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Kowalewski, Kamil Szeptycki, czas trwania: 110 minut
Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.
Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Listy do M. 3 opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość