Wspólne kolędowanie zbliża ludzi (foto)

Kultura

Wspólne kolędowanie zbliża ludzi (foto)

11.01.2021
autor: Parafia św. Wojciecha
Wspaniały świąteczno-muzyczny prezent parafianie ze św. Wojciecha otrzymali od swoich zespołów muzycznych: młodzieżowego i dziecięcego. Starsi i młodsi z chęcią przyjęli zaproszenie do wspólnego kolędowania w niedzielny wieczór, 10 stycznia.
 
Kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy choinkach, szopce i blasku świeczek tworzy wyjątkową, ciepłą atmosferę i poczucie wspólnoty ludzi zgromadzonych wokół Nowonarodzonego Jezusa.
Zespół młodzieżowy swój koncert zaczął od lirycznej „Kolędy Maryi”, a zakończył jedną z najpopularniejszych i najstarszych kolęd „Bóg się rodzi”. Mogliśmy usłyszeć też m.in. wzruszającą pastorałkę „Noel”, czy lubianą zwłaszcza przez młodzież „Uciekali”. W wielu oczach pojawiły się łzy podczas „Kolędy dla nieobecnych”.
Potem przyszedł czas na czystą radość, jaką są dzieci i parafialna schola „Promyczki Jezusa”. Tym razem przeistoczyły się w małe aniołki, a ich występ zgromadzeni nagrodzili równie gromkimi brawami, co zespołu młodzieżowego.
Obu zespołom bardzo, bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy koncert.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość