Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

Kultura

Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

22.10.2019
autor: fot. Rewia Dziecięca Sylaba
Rewia Dziecięca „Sylaba” zdobyła podwójne Mistrzostwo Świata World Artistic Dance Federation w kategoriach Artistic Dance Show. - Stanąć dwa razy na najwyższym podium, zdobyć złoto i słyszeć Mazurka Dąbrowskiego, z orzełkiem na piersi, to emocje niepowtarzalne, nie do opisania, absolutnie fantastyczne - w programie TVP3 opowiadała eks-sylabianka Ewelina Kowalczyk.
 
W Mistrzostwa Świata WADF, które odbyły się w dniach 11 - 13 października w Płocku, wzięło udział poand 3 tys. tancerzy. - Wystawiliśmy bardzo duży skład, silną reprezentację obecnych i były sylabianek - w programie Warszawski Dzień w TVP3 mówiła Katarzyna Janus.
- Dla nas to historyczna chwila, połączenie obecnych tancerek i eks-sylabianek to było coś niebywałego - opowiadała Irena Zdunek. - Niektóre dziewczyny tańczyły na scenie ze swoimi matkami, m.in. Ewelina. Pojechał z nami drugi autobus rodziców, którzy z flagami, transparentami dopingowali tak, że było nam dużo łatwiej.
- Dla mnie, jako eks-sylabianki, mamy dziewczynki, która tańczy w Sylabie, to jest absolutnie bezcenne i niepowtarzalne przeżycie, stanąć na jednej scenie, przeżywać wspólnie emocje. Nie mówiąc już o tym, że stanąć dwa razy na najwyższym podium, zdobyć złoto i słyszeć Mazurka Dąbrowskiego, z orzełkiem na piersi, to emocje niepowtarzalne, nie do opisania, absolutnie fantastyczne - zachwytu nie ukrywała Ewelina Kowalczyk.
Z sylabianek byłych i obecnych bardzo dumna jest Katarzyna Janus: - Staramy się cały czas gonić czołówkę. Fantastycznych zespołów w Polsce i za granicą jest bardzo, bardzo dużo. To naprawdę jest dla nas duże wyzwanie. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się sięgnąć po ten tytuł. 
Sylaba świętuje, ale i przygotowuje się do świątecznego widowiska „Snow Way”, którego premiera planowana jest na 14 grudnia.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość