wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Stworzyli kartki wzruszające i pełne uczuć (foto)

Kultura

Stworzyli kartki wzruszające i pełne uczuć (foto)

21.12.2020
autor: Starostwo Powiatowe
Krystian, Agata, Janek, Malwina, Andrzej i Jarek - to autorzy prac, które można zobaczyć na tegorocznych kartkach świątecznych Powiatu Wyszkowskiego.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie wraz ze swoimi opiekunami z entuzjazmem odpowiedzieli na naszą propozycję i z przyjemnością podjęli się zaprojektowania i wykonania prac, które ozdobiły bożonarodzeniowe życzenia. Artyści pracowali nad swoimi dziełami niemal dwa tygodnie, efektem czego są trzy przepiękne, wzruszające prace plastyczne przedstawiające motywy Bożego Narodzenia: szopkę, zimowe ośnieżone miasteczko i Świętą Rodzinę. Do stworzenia prac wyjątkowi twórcy wybrali różnorodne, czasem bardzo czasochłonne techniki plastyczne.
Praca Jarka to misternie przygotowana wydzieranka z malutkich kawałeczków papieru. Święta Rodzina autorstwa Malwiny i Janka to obraz przypominający kolorowy witraż, gdzie każdy element został precyzyjnie wypełniony kredkami. I w końcu bajeczne, ośnieżone miasteczko, w którego wykonanie całe swoje serca włożyli Krystian, Agata i Andrzej - zimowa noc z wieżyczką kościoła, gdzie zauważyć możemy technikę stemplowania, malowania farbami, nakrapiania i klasycznego rysunku.
Zarówno mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, jak i ich opiekunowie w przygotowanie rysunków włożyli wiele energii, serca i kreatywności. Ten wyjątkowy czas, kiedy mieszkańców DPS-ów nie można odwiedzać, a i oni sami nie mogą opuszczać swoich domów, wykorzystali na twórcze zajęcia plastyczne, których owocem są wzruszające i pełne uczuć prace świąteczne. Przepiękne kartki od ponad tygodnia docierają już do adresatów. Za pomoc w przygotowaniu tych małych dzieł sztuki siostrze dyrektor, opiekunom i samym artystom składamy serdeczne podziękowania!
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość