wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Ona, Ziemia (foto)

Kultura

Ona, Ziemia (foto)

28.12.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. screen
… smutna i zniszczona, ale też cały czas silna, odradzająca i radosna – taki obraz wyłania się z pięknego spektaklu “Ja Ziemia”. Tegoroczny Deptak Taneczny po raz pierwszy, oczywiście ze względu na epidemiologiczne obostrzenia, można oglądać w Internecie. Gorąco polecamy! 
 
 
Narratorem tego wyjątkowego spektaklu jest Ziemia. “Jesteście dla mnie jak dzieci. Dajecie mi radość. Przepełnia mnie ogromna miłość. Podziwiam waszą kreatywność. Widziałam, jak rosły miasta, jak odlatywaliście w nieprzenikniony kosmos. Martwię się, kiedy kłócicie się i walczycie ze sobą” - słyszymy na początku spektaklu - “Ale na szczęście widzę, że jest wam coraz wygodniej. Zabudowaliście prawie całą moją powierzchnię, żeby przesyłać produkty i móc komunikować się ze sobą. Niestety, ostatnio nie czuję się najlepiej. W moim powietrzu unosi się dużo trującego dymu, a w rzekach płyną toksyczne substancje. Widzę, jak ginie coraz więcej zwierząt, a piękne lasy przestają pokrywać kontynenty. Robię, co mogę, abyście wciąż mogli być ze mną. Ale coraz ciężej utrzymać mi równowagę. Nie chcę was stracić, to byłby dla mnie ogromny cios.” 
I nie stracisz - zdają się mówić młodzi tancerze. Niosą nadzieję, ale i niepokojące przesłanie o niszczejącej naturze, pokazując ludzi, których Ziemia w ogóle nie obchodzi. 
W ich tańcu widzimy Ziemię poważną, dystyngowaną, smutną i niszczejącą, niszczycielską siłę człowieka. Ale widzimy też przebudzenie. Ziemię radosną, odradzającą się, pełną młodzieńczego wigoru. Widzimy siłę czterech żywiołów, a w tym spektaklu bez wątpienia piątym jest taniec... 
 
Wystąpili: 
Szkoła Tańca Deptak: “Perełki”, “Hop-Slip”, “Gwiazdy bez nazwy”, “Bąble” 
MB Studio Tańca: “Keep Smiling”, “Apropo”, “Replay”, “Buma” 
Wyszkowski Teatr Tańca, Wyszkowski Teatr Tańca Junior, emocjonalne solo Hanna Sosnowska 
 
Twórcy widowiska „Ja Ziemia”: 
scenariusz: Damian Olczak, choreografia: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska, wizualizacje i grafika: Filip i Klaudia Kożusznik, mixy muzyczne: Kacper Gonera, światła: Damian Białorudzki, realizacja filmu: agencja Salem Design Studio, scenografia: Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku, zdjęcia: Robert Fogl, Mikołaj Napiórkowski. 
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wyszków. 
 
OGLĄDAJ: YouTube
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość