wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Obrazy z poligonu (foto)

Kultura

Obrazy z poligonu (foto)

20.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
W piątek 18 maja 2018 r. w Galerii PeKaP odbył się wernisaż poplenerowej wystawy „Pod wierzbami”. Przyciągające wzrok obrazy powstały w Jackowie Dolnym w połowie kwietnia.
Jedenaścioro artystów: Tamara Baczkowska-Urban, Michalina Derlicka, Agnieszka Długołęcka, Anna Zajko, Liliana Soja, Małgorzata Zofia Maćkowiak, Joanna Furgalińska, Jan Nowak, Andrzej Kacperek, Henryk Kiełczewski  spotkało się w dniach 9-18 kwietnia br. w Jackowie Dolnym, w gospodarstwie agroturystycznym Barbary Polak „Dom nad wierzbami”, na plenerze malarskim. Powstały piękne obrazy i zdjęcia, które od 18 maja można podziwiać w Galerii PeKaP, prowadzonej na dworcu kolejowym przez Stowarzyszenie FormAT.
Przybyłych powitała prezes stowarzyszenia Agnieszka Długołęcka. Opowiedziała troszkę o plenerze.
- Mieliśmy dwie nowe osoby, ze Śląska: Joannę Furgalińską, ilustratorkę i Andrzeja Kacperka, jednego z najlepszych polskich pejzażystów. Z Krakowa przyjechała Małgosia Maćkowiak. Miło Basiu, że nas gościsz co roku pod swoim dachem – zwróciła się do Barbary Polak. – To wspaniały plener i atmosfera.
- Nie wyobrażam sobie, żeby bez artystów Jackowo istniało – odpowiedziała pani Barbara. - Kiedyś prof. Maciąg, znam to z przekazów, powiedział, że jego poligonem malarskim jest Jackowo Dolne. Profesora już nie ma, Jackowo Dolne jest i musi być nadal poligonem. W tym roku było bardzo dużo wody na rozlewisku i od razu widać to w pracach artystów.
Faktycznie, na wielu obrazach utrwalono wierzby rosochate i ich odbicia w wodzie.
To był cudownie i pracowicie spędzony czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom – czytamy w towarzyszącej wystawie ulotce.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość