Najlepiej pokazały niezwykłość polskich lasów

Kultura

Najlepiej pokazały niezwykłość polskich lasów

26.01.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, które należą do koła plastycznego prowadzonego przez Konrada Wróbla, zajęły dwa pierwsze miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy Lasu” 2020. Prace konkursowe pokazują piękno i niezwykłość polskich lasów. 
 
Wśród laureatów konkursu znaleźli się młodzi mieszkańcy naszego powiatu.  
W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyły uczennice wyszkowskiego Norwida, które pod okiem Konrada Wróbla szlifują swój talent w szkolnym kole plastycznym. Julia Ochmańska zajęła pierwsze miejsce w konkursie (praca na fot.), Otylia Michalik – drugie. 
Konrad Wróbel od lat prowadzi w liceum koło plastyczne. Dla każdego z jego uczestników, w zależności od tego, co planują studiować, ustala indywidualny tok pracy. W konkursie „Barwy Lasu” jego uczniowie biorą udział od kilku lat, zawsze z sukcesami. Jak nam powiedział, tegoroczne laureatki I i II miejsca były bardzo zaangażowane, bardzo się starały. Dodał, że pejzaż to bardzo trudna forma. 
Wśród laureatów konkursu, w kategorii szkół podstawowych, są uczennice Szkoły Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle: kl. IV-VI – Zuzanna Kustra (instruktor Agata Pędra) zajęła III miejsce, kl. I-III – Julia Mróz (instruktor Bogusława Pęgier) otrzymała wyróżnienie.  
Komisję konkursową, która dokonała oceny prac, tworzyli: Wiesława Minkiewicz (pedagog, fotografka amatorka), Zofia Zmiertka-Kaliniak (przedstawicielka Nadleśnictwa Kalisz Pomorski), Dominika Bejnarowicz (pracownik  ds. promocji gminy Kalisz Pomorski), Magdalena Bącelak (artysta-plastyk, pedagog), Zbigniew Kowalski (artysta-plastyk, pedagog). Jury wybierało zwycięskie prace spośród 254 prac plastycznych nadesłanych z 19 placówek i instytucji.
Konkurs, od 21 lat, organizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość