Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

Kultura

Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

26.05.2019
autor: Elżbieta Szczuka
27 wokalistów, w tym 5 płci męskiej, śpiewających w Studiu Piosenki Ireny Zdunek wystąpiło 24 maja na scenie WOK „Hutnik”. Był to koncert przeznaczony głównie dla najbliższych wokalistów. - Dla nich to olbrzymie przeżycie, bo najgorzej jest występować dla rodziny, wiem coś o tym – powiedziała prowadząca koncert Irena Zdunek.
 
Soliści pochodzą z Wyszkowa i okolic, większość jest płci żeńskiej, ale jest też pięcioosobowa ekipa męska. 
- Jest pewien problem. Bo przychodzą jako dzieci, pracują, pracują, pracują i nagle łup – mutacja. Ni to dziecko, ni to facet jeszcze. Z głosem dzieją się rzeczy niebywałe. Oczywiście w czasie mutacji trzeba inaczej pracować, nie dawać głosowi wielkich wyzwań, żeby przyszłemu artyście nie zrobić krzywdy – tłumaczyła Irena Zdunek.
Do Studia chodzą też osoby dorosłe. Na koncercie zaprezentowały się trzy panie (handlowiec, lekarz weterynarii i przedszkolanka), które całe życie chciały śpiewać; w młodości śpiewały w zespołach i chórach szkolnych.
- Ta grupa jest mi najbliższa – przyznała Irena Zdunek.
Zaśpiewały również gimnazjalistki i uczennice szkół średnich. Jako ostatnia wystąpiła grupa „eksportowa” – każda z dziewcząt jest laureatką co najmniej dwóch festiwali. 
- Tak się złożyło, że nasze wokalistki zostały wybrane w tym roku w konkursie Supertalent Wyszkowa w kategorii wokalnej do lat 15 i powyżej 15 lat – pochwaliła się Irena Zdunek.
Czwórka solistów, którzy w ostatnim sezonie zrobili największe postępy, otrzymała dyplomy. A w finale, mocno oklaskiwani przez publiczność, wspólnie zaśpiewali wszyscy uczniowie Studia Piosenki.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość