wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Historycznie i patriotycznie (foto)

Kultura

Historycznie i patriotycznie (foto)

22.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Od siedmiu lat tradycją jest, że na zakończenie Wiosennych spotkań z wojskiem w hali WOSiR koncertuje Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tegoroczny koncert miał charakter historyczno-patriotyczny. Liczni wielbiciele zespołu przybyli nie tylko z gminy Wyszków, ale i z okolicznych, np. z gmin Obryte czy Długosiodło. 
Zespół rozpoczął występ marszem triumfalnym. Zaśpiewał pieśni i piosenki popularne w wieku XVIII i następnych. Publiczność usłyszała m.in. „Mazurek 3 Maja”, „Marsz I Brygady”, „Jak długo w sercach naszych”, „Serce w plecaku”, „Niebieską chusteczkę”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Marsz Mokotowa”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Bardzo podobał się występ baletu – zatańczył m.in. „Poloneza A-dur” Fryderyka Chopina, mazura z opery „Halka” Stanisława Moniuszki, „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego. Na finał wszyscy artyści zaśpiewali i zatańczyli pieśń „Piękna nasza Polska cała” do wiersza Wincentego Pola. Zespołem muzycznym dyrygowali Tomasz Labuń i Piotr Racewicz.
Zachwycona publiczność wstała i podziękowała artystom gromkimi brawami. Słowa podziękowania usłyszeli również od zastępcy burmistrza Wyszkowa Anety Kowalewskiej, a w imieniu komendanta WKU w Wyszkowie – od kpt. Agnieszki Krystman.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość