Alicja oczarowała wszystkich (foto, wideo)

Kultura

Alicja oczarowała wszystkich (foto, wideo)

01.02.2021
autor: Elżbieta Borzymek, fot. screen, arch. prywatne
- Stawiam zdecydowanie na panią Alicję – podkreśliła Alicja Majewska. – Pani Tereso, brawo... ale poruszyła moje serce pani Alicja – nie kryła Izabela Trojanowska.
– Alicja oczarowała nas wszystkich, aż chciałoby się krzyknąć „jeszcze” – podsumował Andrzej Piaseczny. Tylko innego zdania był trener Witold Paszt, który decydował, kto z trzyosobowej grupy będzie finalistą The Voice Senior 2021, i wskazał na... Andrzeja.
 
Alicja Mieszało, wyszkowianka, na półfinał, który odbył się 30 stycznia, wybrała przebój Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”. Jego wykonanie doskonaliła na warsztatach pod okiem trenera Witolda Paszta, uważnie słuchając jego wskazówek.
- Masz piękną piosenkę do zaśpiewania – zauważył piosenkarz.
- Uwielbiam ją. Mój małżonek nie żyje już 21 lat, ale kiedy śpiewam o miłości, śpiewam dla niego, o nim – zdradziła pani Alicja.
- Alicja rozwala sposobem śpiewania, sposobem podania tekst – skomentował trener. – Zostałem emocjonalnie rozwalony. Jest genialna.
- Praca z Witoldem jest przyjemnością, człowiek spokojny, zrównoważony, rzeczowy. To mi się bardzo podobało – chwaliła trenera pani Alicja.
- Czy zawsze śpiewała pani z taką swobodą, z taką lekkością? – zapytała tuż przed występem prowadząca Marta Manowska.
- Zawsze śpiewałam i śpiewam to, co czuję?
- Na warsztatach też tak było?
-Też tak było – potwierdziła wyszkowianka.
-Trema jest?
- Jeszcze jaka!
Jednak udało się nad nią zapanować. Może dzięki życzeniom od przyjaciół, które pania Alicja  usłyszała tuż przed wejściem na scenę: - Życzymy powodzenia. Nich cię nadal cieszy to twoje śpiewanie i ludowe tańcowanie. 
- Czas na największy przebój międzywojennej Polski – zapowiedział Rafał Brzozowski. – Piosenkę skomponowano specjalnie dla potrzeb filmu „Szpieg w masce”, autorem słów był Julian Tuwim, a muzyki Henryk Wars. 
Alicja Mieszało nie tylko wyglądała przepięknie, ale też przepięknie, subtelnie, z klasą zaśpiewała, czego dowodem słowa trojga trenerów. 
- Witold ma niemały orzech do zgryzienia – nie kryła Marta Manowska, zapraszając pozostałych trenerów do wyrażenia opinii, podpowiedzi dla Witolda Paszta:
- Ja się wzruszyłam – wyznała Alicja Majewska. – Tym razem nie postawię na facetów. Stawiam zdecydowanie na panią Alicję.
- Pani Tereso, brawo... ale poruszyła moje serce pani Alicja – nie kryła Izabela Trojanowska. 
- Andrzeju, wybacz mi, trzy zero – Andrzej Piasek zwrócił się do jedynego w tej grupie mężczyzny po obejrzeniu fragmentu powtórki jego występu. – Alicja oczarowała nas wszystkich, aż chciałoby się krzyknąć: „jeszcze”. Dodając do piosenki, którą zaśpiewała, „św. Antoni, św. Antoni zgubiłem serce pod miedzą” i tam się ono znajduje, przy pani Alicji.
Wzruszona pani Alicja podziękowała za tak dobre opinie. I wreszcie głos zabrał Witold Paszt, który sam wybierał finalistę: 
- Ten fantastyczny program pokazuje, że czekamy na takich genialnych artystów jak wy. Nie ułatwiacie mi zadania. Wykonaliście wszystko perfekcyjnie – zwrócił się do swoich podopiecznych. – Alicja, jesteś dla mnie kobietą o anielskim głosie. Wyglądasz jak anioł... ale wybieram Andrzeja.
- Niesamowita sytuacja – skomentował Rafał Brzozowski.
Ale takie są prawa telewizyjnych programów, które mają zaskakiwać, ale czy w ten sposób...

Posłuchaj zachwycającego występu pani Alicji w półfinale programu.
 
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość