Trzeci przypadek koronawirusa. Szpital częściowo zawiesił działalność (AKTUALIZACJA)

Wydarzenia

Trzeci przypadek koronawirusa. Szpital częściowo zawiesił działalność (AKTUALIZACJA)

27.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Mamy trzeci przypadek koronawirusa w powiecie wyszkowskim. Zakażona to lekarka - anestezjolog. Szpital częściowo zawiesił działalność do czasu otrzymania wyników testów anestezjologów.
 
Co ważne do zakażenia nie doszło w wyszkowskim szpitalu. Kobieta ostatnio znajdowała się w kwarantannie, którą sanepid nałożył po uzyskaniu informacji, że miała kontakt z lekarzem z wynikiem dodatnim. Nie jest jednak wykluczone, że przed kwarantanną mogła mieć kontakt z osobami przebywającymi w naszym szpitalu. W placówce prowadzona jest dezynfekcja, część pracowników znajduje się w kwarantannie. 
Szpital częściowo zawiesił działalność do czasu otrzymania wyników testów wykonanych personelowi, który miał z kontakt z zakażoną lekarką. W tej grupie jest personel anestezjologiczny, bez którego wykonywanie niektórych usług świadczonych przez szpital jest niemożliwe. Nie mogą byc więc przyjmowani chociażby ranni w wypadkach.
O sytuacji będziemy informowali na bieżąco.

To już trzeci przypadek koronawirusa w powiecie wyszkowskim (o wcześniejszych dwóch informowaliśmy TUTAJ). Wyniki testów we wszystkich przypadkach przyszły dzisiaj. 
 
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie z dnia 27 marca:

Stan danych w powiecie na godz. 13 w dniu 27 marca:
 • łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 156/(23)
 • łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):
 • 184/(22)
 • łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/
 • (ostatnia doba): 0/(0)
 • łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia
 • doba): 3/(3)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0/(0)
 • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0
   
Pierwsze dwa potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19 w powiecie wyszkowskim dotyczą osób dorosłych (kobiety i mężczyzny, wiek 50+) - mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Jedna osoba to zaklasyfikowana „transmisja zawleczona” związana z powrotem osoby z zagranicy. Druga - to "transmisja rodzima” z kontaktu bezpośredniego rodzinnego. Obydwoje przebywali w kwarantannie domowej, właśnie ze względu na powrót z zagranicy jednego z pacjentów. Objawy kliniczne, które wystąpiły u mężczyzny w trakcie kwarantanny domowej, spowodowały skierowanie ich na testy.
PSSE w Wyszkowie w nocy z czwartku na piątek otrzymała informację o pozytywnym wyniku u obu osób. W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wyszkowie zmienił decyzję o kwarantannie na decyzję o izolacji domowej. Obecnie stan pacjentów jest dobry. Oboje
przebywają w domu. Trwają czynności dochodzenia epidemiologicznego.
Kolejny zgłoszony wynik dodatni w dniu dzisiejszym z terenu powiatu wyszkowskiego dotyczy osoby przebywającej już w kwarantannie domowej nałożonej decyzją PPIS w Wyszkowie w związku z informacją o kontakcie z lekarzem z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19 , jest to osoba
dorosła, lekarz (kobieta wiek 50+), stan pacjentki dobry.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wyszkowie zmienia decyzję o kwarantannie na decyzję o izolacji domowej, pacjentka przebywa w domu.
Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom