ŻYCIE W PEŁNI: Gdzie jest sens?

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Gdzie jest sens?

16.01.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Gdzie jest sens? Pytamy o sens życia codziennego. Monotonia dnia, codzienne rytuały, taki sam harmonogram tygodnia, miesiąca, roku... Brzmi znajomo? Tkwimy w tych samych schematach często od wielu lat. Przechodzimy z jednego dnia na dzień kolejny, troszcząc się o dom, bliskich. Chcielibyśmy, by wszystko było jak z obrazka...
 
Z pewnością, jeśli pytamy o sens życia codziennego, to poszukajmy odpowiedzi głębiej niźli tylko odwołując się do t e g o  c o  r o b i ć  t r z e b a. Drogi Czytelniku, zapytam Cię o Twoją duszę. Wierzę, że to kontakt z nią nadaje sens codzienności. Dusza jest jak kompas, przyjaciel, który wie o nas wszystko. 
Często zapominamy, że zatrzymanie się w ciągu doby, choćby na 10 minut, zamknięcie oczu i wzięcie spokojnego oddechu pełną piersią daje nam nie tylko chwilę odprężenia, ale sposobność skierowania się ku naszemu wnętrzu, ku naszemu Ja. Te 10 minut to piękna możliwość nazwania własnych, odczuwanych w danym momencie, emocji, spojrzenia na nasze ciało – czy jest spięte, czy rozluźnione. W tym momencie naradza się cudowna łączność z nami samymi, kiedy to możemy sobie zadać pytanie – czy to, co robię w moim dniu, mnie spełnia? Czy praca, w której jestem, jest po prostu dla mnie? Czy czerpię satysfakcję z dnia, w którym żyję? Co lubię, a czego nie w obowiązkach dnia? Co działa na mnie stresująco, a co przynosi momenty uśmiechu? Są to pytania, na które odpowiedzi znamy tylko my sami. Coraz częstsze praktykowanie takich krótkich medytacji przyniesie nam odpowiedź na temat sensu dnia codziennego. A nawet więcej – tak naprawdę odpowiedzi na tematy fundamentalne – kim jestem, czego pragnę, dokąd zmierzam.
 
W zawiłości dnia warto znaleźć moment, by spróbować poszukać informacji na pytania najważniejsze, bo te o nas samych – o naszych pragnieniach, celach, wartościach. Szukając, pytając nasze Ja, zaczniemy czuć się lepiej, bo wykażemy troskę o nas samych. Wtedy narodzi się sens życia codziennego. Kontakt z nami samymi umożliwia realizację naszych prawdziwych dążeń i pragnień. Jeśli zaufasz sobie, świat również Tobie zaufa i będzie Cię wspierał na zawiłej, ale pięknej drodze życia.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku