ŻYCIE W PEŁNI: Gdzie jest sens?

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Gdzie jest sens?

16.01.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Gdzie jest sens? Pytamy o sens życia codziennego. Monotonia dnia, codzienne rytuały, taki sam harmonogram tygodnia, miesiąca, roku... Brzmi znajomo? Tkwimy w tych samych schematach często od wielu lat. Przechodzimy z jednego dnia na dzień kolejny, troszcząc się o dom, bliskich. Chcielibyśmy, by wszystko było jak z obrazka...
 
Z pewnością, jeśli pytamy o sens życia codziennego, to poszukajmy odpowiedzi głębiej niźli tylko odwołując się do t e g o  c o  r o b i ć  t r z e b a. Drogi Czytelniku, zapytam Cię o Twoją duszę. Wierzę, że to kontakt z nią nadaje sens codzienności. Dusza jest jak kompas, przyjaciel, który wie o nas wszystko. 
Często zapominamy, że zatrzymanie się w ciągu doby, choćby na 10 minut, zamknięcie oczu i wzięcie spokojnego oddechu pełną piersią daje nam nie tylko chwilę odprężenia, ale sposobność skierowania się ku naszemu wnętrzu, ku naszemu Ja. Te 10 minut to piękna możliwość nazwania własnych, odczuwanych w danym momencie, emocji, spojrzenia na nasze ciało – czy jest spięte, czy rozluźnione. W tym momencie naradza się cudowna łączność z nami samymi, kiedy to możemy sobie zadać pytanie – czy to, co robię w moim dniu, mnie spełnia? Czy praca, w której jestem, jest po prostu dla mnie? Czy czerpię satysfakcję z dnia, w którym żyję? Co lubię, a czego nie w obowiązkach dnia? Co działa na mnie stresująco, a co przynosi momenty uśmiechu? Są to pytania, na które odpowiedzi znamy tylko my sami. Coraz częstsze praktykowanie takich krótkich medytacji przyniesie nam odpowiedź na temat sensu dnia codziennego. A nawet więcej – tak naprawdę odpowiedzi na tematy fundamentalne – kim jestem, czego pragnę, dokąd zmierzam.
 
W zawiłości dnia warto znaleźć moment, by spróbować poszukać informacji na pytania najważniejsze, bo te o nas samych – o naszych pragnieniach, celach, wartościach. Szukając, pytając nasze Ja, zaczniemy czuć się lepiej, bo wykażemy troskę o nas samych. Wtedy narodzi się sens życia codziennego. Kontakt z nami samymi umożliwia realizację naszych prawdziwych dążeń i pragnień. Jeśli zaufasz sobie, świat również Tobie zaufa i będzie Cię wspierał na zawiłej, ale pięknej drodze życia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chcą zbudować centrum rehabilitacji dzieci (foto)

Chcą zbudować centrum rehabilitacji dzieci (foto)

Budowa bezpłatnego Bajkowego Centrum Rehabilitacji Dzieci to ambitny plan szpitala, powiatu, a przede wszystkim fundacji Lepszy Los, która podjęła się trudnego zadania zebrania ok. 2 mln zł na realizację przedsięwzięcia. Swoją cegiełkę na budowę centrum może ofiarować każdy.
zobacz więcej
Aktywne lato na plaży

Aktywne lato na plaży

Plaża miejska zaprasza od początku wakacji. W sobotę 1 lipca odbędzie się pierwsza w tym sezonie impreza: turniej siatkówki plażowej i Active Summer.
zobacz więcej
Kółka do wózka widłowego – jak wyglądają?

Kółka do wózka widłowego – jak wyglądają?

Wózek widłowy to pojazd, bez którego wielu trudno wyobrazić sobie przestrzeń hali produkcyjnej lub magazynu.  To trudna sztuka przede wszystkim dla pracowników takich miejsc – ponieważ wózek widłowy bardzo znacząco ułatwia wykonywanie wielu czynności, jakie składają się na dzień pracy w takich przestrzeniach. Taki pojazd nie jest już wprawiany w ruch siłą obsługującego go osoby, ale dzięki zamontowanemu silnikowi.
zobacz więcej
Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Wyszkowski szpital, podobnie jak inne placówki na Mazowszu, nie podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu na 2017 r. na lecznictwo szpitalne. Oczekuje zwiększenia środków w związku z wprowadzanymi przez rząd podwyżkami płacy minimalnej. Kontrakty podpisywane są zresztą tylko na pół roku, ponieważ od lipca w życie ma wejść tzw. sieć szpitali. – Nie ma opcji, żebyśmy się w niej nie znaleźli – zapewnia dyr. Cecylia Domżała.
zobacz więcej