ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

30.01.2018
autor: Życie w Pełni
Wszyscy odgrywamy w życiu różne role. Często jednak staramy się sprostać oczekiwaniom innych, mimo że nie są one zgodne z naszymi wartościami i przekonaniami. Zdarza się również, że sami od siebie wymagamy tego, na co w rzeczywistości nie mamy ochoty. Wówczas żyjemy nie po swojemu, a robimy jedynie to, co „musimy”, bo tak „trzeba”. Warto się wtedy zatrzymać i zadać sobie kilka pytań: kim naprawdę jestem lub chcę być? W jakich sytuacjach czuję się dobrze? Co daje mi radość? Co mnie powstrzymuje? Gdy poznamy samych siebie, łatwiej będzie nam kreować swoją drogę w taki sposób, który dodaje nam energii, a nie ją odbiera.
 
Oprócz zrozumienia własnych potrzeb, do życia w zgodzie ze sobą potrzebna jest odwaga. Odwaga, to decyzje zgodne z naszymi wartościami i tym, jak się czujemy, a nie jak chcieliby inni.  Co  zatem zrobić, by nie bać się zmian? Oto kilka prostych zasad: 
 
Żyj tu i teraz.
 
Wszyscy lubimy planować, rozmyślać o przyszłości i o tym, co ma się wydarzyć. Nie oznacza  to, by porzucić myśli o tym, co będzie jutro, jednak to, by dostrzec, jak ważne i dobre dla nas jest tu i teraz. Doceń to, co już masz, a zmian nie odkładaj na później. Bowiem żaden moment nie będzie idealny.
 
Jeśli coś nie działa, nie cieszy Cię, to przestań to robić i zrób coś innego.
 
Genialna zasada w swojej prostocie! Jeśli coś nie działa od wielu lat, to już nie zadziała. Angażujemy się zatem w to, co daje nam radość i poczucie, że jesteśmy dokładnie tu, gdzie powinniśmy być.  Ważne jest, aby nie podejmować działań, które są dla nas jedynie obciążeniem.
 
Rób to, co dodaje Ci sił i Cię wzmacnia. 
 
Każdy z nas ma coś cennego, dar, który może wykorzystać i dzielić się z innymi. Może doskonale śpiewasz? Jesteś złotą rączką? Ludzie uwielbiają z Tobą rozmawiać? Nie porzucaj tego na rzecz innych spraw, za którymi nie przepadasz. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje, więc nie ignoruj wewnętrznego „nie”.
Jeśli potrzebujesz w życiu zmiany – to już Twój pierwszy krok. Brawo. Pomalutku zacznij robić kolejne, w zgodzie z własnymi przekonaniami. Zacznij już TERAZ. Powodzenia!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku