ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

30.01.2018
autor: Życie w Pełni
Wszyscy odgrywamy w życiu różne role. Często jednak staramy się sprostać oczekiwaniom innych, mimo że nie są one zgodne z naszymi wartościami i przekonaniami. Zdarza się również, że sami od siebie wymagamy tego, na co w rzeczywistości nie mamy ochoty. Wówczas żyjemy nie po swojemu, a robimy jedynie to, co „musimy”, bo tak „trzeba”. Warto się wtedy zatrzymać i zadać sobie kilka pytań: kim naprawdę jestem lub chcę być? W jakich sytuacjach czuję się dobrze? Co daje mi radość? Co mnie powstrzymuje? Gdy poznamy samych siebie, łatwiej będzie nam kreować swoją drogę w taki sposób, który dodaje nam energii, a nie ją odbiera.
 
Oprócz zrozumienia własnych potrzeb, do życia w zgodzie ze sobą potrzebna jest odwaga. Odwaga, to decyzje zgodne z naszymi wartościami i tym, jak się czujemy, a nie jak chcieliby inni.  Co  zatem zrobić, by nie bać się zmian? Oto kilka prostych zasad: 
 
Żyj tu i teraz.
 
Wszyscy lubimy planować, rozmyślać o przyszłości i o tym, co ma się wydarzyć. Nie oznacza  to, by porzucić myśli o tym, co będzie jutro, jednak to, by dostrzec, jak ważne i dobre dla nas jest tu i teraz. Doceń to, co już masz, a zmian nie odkładaj na później. Bowiem żaden moment nie będzie idealny.
 
Jeśli coś nie działa, nie cieszy Cię, to przestań to robić i zrób coś innego.
 
Genialna zasada w swojej prostocie! Jeśli coś nie działa od wielu lat, to już nie zadziała. Angażujemy się zatem w to, co daje nam radość i poczucie, że jesteśmy dokładnie tu, gdzie powinniśmy być.  Ważne jest, aby nie podejmować działań, które są dla nas jedynie obciążeniem.
 
Rób to, co dodaje Ci sił i Cię wzmacnia. 
 
Każdy z nas ma coś cennego, dar, który może wykorzystać i dzielić się z innymi. Może doskonale śpiewasz? Jesteś złotą rączką? Ludzie uwielbiają z Tobą rozmawiać? Nie porzucaj tego na rzecz innych spraw, za którymi nie przepadasz. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje, więc nie ignoruj wewnętrznego „nie”.
Jeśli potrzebujesz w życiu zmiany – to już Twój pierwszy krok. Brawo. Pomalutku zacznij robić kolejne, w zgodzie z własnymi przekonaniami. Zacznij już TERAZ. Powodzenia!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku