Zwycięzcy eliminacji powiatowych konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” (foto)

Wydarzenia

Zwycięzcy eliminacji powiatowych konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” (foto)

11.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
10 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie odbyły się eliminacje powiatowe w XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Brali w nim udział uczniowie z gmin powiatu wyszkowskiego, laureaci eliminacji gminnych. Najlepszymi okazali się: Zuzanna Kuchta z SP nr 1 w Wyszkowie i Piotr Czestkowski z Gimnazjum nr 2.
Celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy uzyskali czołowe miejsca podczas eliminacji gminnych. Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli:
I grupa (szkoły podstawowe)
1. Zuzanna Kuchta – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie
2. Maciej Gierek – Zespół Szkół w Leszczydole–Nowinach
3. Michalina Iwańska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Białymbłocie
II grupa (szkoły gimnazjalne)
1. Piotr Czestkowski – Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
2. Piotr Twardo – Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
3. Karolina Szymańska – Publiczne Gimnazjum w Długosiodle
Nagrody i dyplomy laureatom wręczali m.in.: Adam Mróz (przewodniczący jury, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wyszkowie), starosta Bogdan Pągowski (prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Wyszkowie), bryg. Marek Krassowski (komendant powiatowy PSP w Wyszkowie). Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania, laureaci również nagrody rzeczowe.
Etap wojewódzki OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” odbędzie się 29 kwietnia w Ośrodku Szkoleniowym Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach k. Radomia.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość