Zniżki dla seniorów

Wydarzenia

Zniżki dla seniorów

04.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Na październikowej sesji radni miejscy przyjęli program Wyszkowska Karta Seniora, który obejmuje system ulg, zniżek i preferencji. Adresatami programu są osoby, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie Gminy Wyszków.
- Projekt jest odpowiedzią na inicjatywę podjętą przez radę seniorów, żeby środowisko senioralne też mogło być zaznaczone i objęte programem wsparcia ze strony rady miejskiej – poinformowała sekretarz gminy Anna Gołębiewska. - Podobne rozwiązania są zastosowane w Wyszkowskiej Karcie Rodziny. Celem programu jest wzmocnienie funkcjonowania seniorów na terenie gminy, zwiększenie dostępności do usług publicznych. 
W pierwszym etapie seniorzy będą mieli zniżki w dwóch jednostkach organizacyjnych: Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Ważne jest, że zniżki, które zaproponowano w uchwale nie sumują się ze zniżkami wynikającymi z innych przepisów prawa (np. wynikającymi z karty emeryta i rencisty). 
Przewidziano następujące zniżki od cen biletów i karnetów:
WOSiR
  • 20% od obowiązującej ceny biletów i karnetów na pływalnię,
  • 15% od opłaty na zajęcia nauki pływania
  • 25% od cen biletów wstępu na korty tenisowe
  • 25% za korzystanie z sal gimnastycznych znajdujących się w hali sportowej
WOK „Hutnik”
  • 10%  od ceny biletów wejściowych na imprezy organizowane lub odbywające się w tej instytucji.
Środki niezbędne na realizację programu będą pokrywane z budżetu gminy i zwracane (po przedstawieniu przez te jednostki rocznej informacji o realizacji programu) do jednostek. Wzór Karty Seniora będzie określony zarządzeniem Burmistrza.
Wyszkowska Karta Seniora będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom