Zmarł major Roguszewski

Wydarzenia

Zmarł major Roguszewski

21.07.2018
autor:
W piątek 20 lipca odszedł mjr Józef Stanisław Roguszewski ps. „Stary” (choć w Armii Krajowej był bardzo młody) – informuje Mirosław Widlicki, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, okręg Warszawa Wschód.
„Ze względu na zdecydowanie, sprawność i niezawodność wykorzystywany był przez swojego dowódcę por. Wyszyńskiego „Dołhuna” do specjalnych, ważnych zadań: do łączności z dr Konstantym Ślidziewskim „Lustańskim”, czy ochrony wójta Psykowskiego. W ostatnich latach Prezes Koła Wyszków Obwodu „Rajski Ptak” ŚZŻAK. Urodził się 10 czerwca 1928 roku w Pogorzelcu. Nauczyciel i wychowawca młodzieży. Do końca pogodny, pełen humoru, ale sił powoli ubywało. Cześć Twojej pamięci Majorze!!!”
Uroczystośc pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 lipca: o godz. 11.30 czuwanie i modlitwa w Domu Pogrzebowym Nekropolis przy ul. Okrzei, o godz. 13 Msza św. żałobna w kościele w Rybienku Leśnym. Józef Stanisław Roguszewski spocznie na tamtejszym cmentarzu.
Na zdjęciu od lewej: Józef Stanisław Roguszewski, Elżbieta Szczuka, Witold Szaniawski
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DPS pokonał koronawirusa

DPS pokonał koronawirusa

- informuje dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Ponowne testy dwóch zakażonych pracownic dały wynik negatywny. Ośrodek otrzymał już wyniki połowy testów pracowników i podopiecznych - wszystkie negatywne.
zobacz więcej
O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

Wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętuje w tym roku 25-lecie. Jednym z elementów obchodów będzie konferencja „System wsparcia osób z niepełnosprawnościami - dobre praktyki”, która odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 10 w auli wyszkowskiej filii Wyższej Szkoły im. P. Włodkowica.
zobacz więcej
Więcej zieleni w mieście (foto)

Więcej zieleni w mieście (foto)

Na bulwarze imienia ppor. mar. Kazimierza Deptuły (na odcinku od ul. Pałacowej do zjazdu z ul. Komisji Edukacji Narodowej) oraz przy ul. Chopina wykonywane są prace w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego przez stworzenie terenów zieleni w Wyszkowie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Nad Bugiem powstaje ścieżka krajoznawczo-przyrodnicza, a w centrum miasta ustawiane są donice z roślinami i ławeczki.
zobacz więcej
Jest zgoda na podział Mazowsza

Jest zgoda na podział Mazowsza

Eurostat potwierdza, że decyzja o podziale statystycznym województwa mazowieckiego jest prawie sfinalizowana. Teraz potrzebna jest tylko zgoda Komisji Europejskiej. To dobra wiadomość dla gmin i powiatu wyszkowskiego. Ubiegającym się o środki unijne statystyk nie będzie już zawyżała bogatsza Warszawa.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom