Zmagania młodych szachistów (foto)

Wydarzenia

Zmagania młodych szachistów (foto)

27.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie setka młodych szachistów wzięła udział w II Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Z dekoracji patrzył na nich marszałek Józef Piłsudski, wielki miłośnik szachów. - Być może również dzięki temu był tak wspaniałym dowódcą – nawiązała dyrektor Jedynki Hanna Dziubiel.
W poniedziałek w szranki stanęli najmłodsi szachiści, 18 uczniów klas I. Zwyciężyli Ignacy Piekarz i Fabian Fijałkowski. II miejsce zajęli: Alicja Czechowska, Szymon Klukowski i Jacek Zyśk. 
We wtorek 27 marca turniej rozegrało 70 starszych uczniów. - Szachy są naprawdę wspaniałą dyscypliną. Cieszymy się, że z roku na rok jest was coraz więcej – powitała ich Hanna Dziubiel.
- Nawet w czasach rozwiniętych technologii komputery mają problem, żeby wygrać z mistrzami. I tego wam życzę, żebyście byli takimi mistrzami –młodym szachistom życzył naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak.
- Szachy pomogą wam w rozwoju osobistym, nauce i w życiu – zapewnił naczelnik powiatowego wydziału edukacji i wielki propagator szachów Krzysztof Arbaszewski.
Powodzenia uczniom życzyli również radni miejscy Danuta Sosnowska i Jan Abramczyk oraz główny sędzia turnieju Marcin Hryszkiewicz.
Najlepiej poszło Karinie Ładzie, która zajęła I miejsce. II – Krystian Jagacki, III – Maja Chacińska, IV – Jakub Żurawski, V – Karol Zaleski.
Na wszystkich uczestników turnieju czekały medale, a na najlepszych – statuetki. 
Turniejowi przyświecała jeszcze jedna idea, związana z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości: „Józef Piłsudski miłośnikiem szachów.” - Józef Piłsudski bardzo lubił grać w szachy. Chcielibyśmy, żebyście poznali go również od tej strony. Być może również dzięki temu był tak wspaniałym dowódcą – zauważyła Hanna Dziubiel.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszyscy jesteśmy przeciwko i mówimy głośno NIE tej spalarni (foto)

Wszyscy jesteśmy przeciwko i mówimy głośno NIE tej spalarni (foto)

Rada miejska jednogłośnie podjęła stanowisko, w którym sprzeciwia się budowie spalarni odpadów medycznych. W dyskusji o planach firmy ECO ABC, które tak zbulwersowały wyszkowian, część radnych zarzuciła burmistrzowi nie tylko bierność w tej sprawie, ale wręcz przychylność inwestorowi.  
- Od samego początku nasze nastawienie było negatywne - zapewniał Grzegorz Nowosielski. Przyznał jednak, że zabrakło komunikacji ze społeczeństwem. - Tu mogę się uderzyć w pierś. W tym jednym momencie powinniśmy powiedzieć głośno o tym wniosku. 
zobacz więcej
Dni Młodzieży w Wyszkowie

Dni Młodzieży w Wyszkowie

8 i 9 kwietnia Wyszków czeka wielkie wydarzenie - Diecezjalne Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział 2,5 tys. młodych ludzi.
zobacz więcej
PIT przez Internet

PIT przez Internet

Polska administracja podatkowa stara się nadrabiać i nadążać za upływającym czasem i rozwijającą się technologią XXI wieku. Jednym z najlepiej ocenianych projektów wprowadzenia zmian, w tak zwanej nowej e-administracji, było wprowadzenie możliwości rozliczeń elektronicznych, czyli tak zwanych PIT przez Internet. Jak one działają? Dla kogo są dostępne? Czy to jest bezpieczne? I czy warto z nich skorzystać?
zobacz więcej
Wybory władz kolejnego osiedla

Wybory władz kolejnego osiedla

W środę 31 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się wybory przewodniczącego i członków zarządu Osiedla nr 4, obejmującego m.in. fragmenty ul. I AWP i Sowińskiego wraz z przyległymi uliczkami. Obecnie przewodniczącym osiedla jest Rafał Salwin.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom