Złamał zasady kwarantanny. Nie mógł wytrzymać w domu

Wydarzenia

Złamał zasady kwarantanny. Nie mógł wytrzymać w domu

01.04.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowscy policjanci, wspólnie z żołnierzami WOT, codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną. We wtorek mundurowi odnotowali pierwszy przypadek opuszczenia miejsca izolacji.
 
- Jak pokazują policyjne kontrole, w obecnej sytuacji większość mieszkańców powiatu wyszkowskiego wykazuje odpowiedzialność oraz stosuje się do zaleceń służb sanitarnych – informuje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Ci, którzy zostali poddani kwarantannie w zdecydowanej większości mają tego świadomość i są systematycznie monitorowani.
31 marca policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania obowiązku kwarantanny. Mieszkaniec gm. Wyszków wyszedł z miejsca zamieszkania, aby pochodzić po ulicy, ponieważ nie mógł już wytrzymać w domu. - Brak odpowiedzialności i ignorancją obowiązujących przepisów złamania zasad kwarantanny wiąże się z karą grzywny do 30 tys. zł - przypomina rzecznik policji.
Wobec mężczyzny wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające.
- Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb - dodaje. - Osoby objęte kwarantanną powinny, nie tylko z przymusu prawnego, ale także społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji i bezwzględnie nie opuszczać miejsca kwarantanny. Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom