Zgłoś „swoją” inwestycję

Wydarzenia

Zgłoś „swoją” inwestycję

08.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina już teraz przygotowuje się do przyszłorocznego budżetu, w którym nie przewiduje podwyżek podatków i pensji urzędników. Do 15 września urząd miejski czeka na wnioski inwestycyjne od mieszkańców.
Stabilne wyniki ekonomiczne gminy pozwalają z optymizmem planować budżet na 2017 rok. Niemniej zapowiadane przez rząd zmiany (reforma oświaty, obnizenie podatku CIT - red.), które mogą obciążać budżety gmin prawdopodobnie będą miały ogromny wpływ na kształt przyszłorocznego planu finansowego” – czytamy w informacji urzędu miejskiego. Samorząd zapowiada więc racjonalizację wydatków bieżących. Nie wzrosną natomiast stawki podatków i opłat lokalnych oraz pensje urzędników, a „priorytetem będzie maksymalizacja wydatków inwestycyjnych”. 
Do 15 września w urzędzie miejskim można składać propozycje inwestycyjne. Wzory wniosków dostępne są na stronie urzędu miejskiego, w zakładce „strefa mieszkańca” (http://www.bip.wyszkow.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=9300). Gmina zapowiada, że w pierwszej kolejności środki będzie przeznaczała na inwestycje już zaprojektowane, drogi i kanalizacje, na które możliwe będzie pozyskanie środków zewnętrznych. „Drugim priorytetem będzie podnoszenie atrakcyjności centrum miasta poprzez zagospodarowywanie przestrzeni publicznych” – czytamy w informacji z urzędu.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 września.
fot. Elżbieta Szczuka
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Apelujemy o rozsądek (foto)

Apelujemy o rozsądek (foto)

Środowiska prawicowe przerwały toczące się od kilku miesięcy rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach samorządowych. Nie wszyscy zaakceptowali odgórną decyzję Prawa i Sprawiedliwości, że struktury terenowe do wyborów mogą iść tylko pod szyldem partii. Kulisy rozmów władze lokalnych struktur odsłoniły 4 maja podczas konferencji prasowej.
zobacz więcej
Poszło o dziewczynę…

Poszło o dziewczynę…

Siłą wciągnęli mężczyznę do bagażnika i wywieźli do lasu. Straszyli, a teraz im grozi nawet 5 lat więzienia. A w tle tych wydarzeń, niczym z filmu sensacyjnego, jest konflikt o dziewczynę…
zobacz więcej
Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

Mamy kilkadziesiąt godzin, by zachęcić osoby niezdecydowane do tego, żeby poszli na wybory i zagłosowali za Polską - do poparcia Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich zachęcano w czwartek na wyszkowskim pl. Miejskim. Tym razem na wiecu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości gościli ministrowie infrastruktury Andrzej Adamczyk i cyfryzacji Marek Zagórski.
zobacz więcej
Było wesoło, gorąco i bardzo głośno (foto)

Było wesoło, gorąco i bardzo głośno (foto)

Wiele atrakcji i piękna pogoda czekały na niedzielnym, 29 maja, pikniku profilaktycznym z okazji Dnia Dziecka, na który Gmina Wyszków tym razem zaprosiła na plac ratuszowy. Na brak wrażeń nie mogli narzekać również miłośnicy motocykli. Piknik połączono bowiem z akcją „Motoserce”, w której motocykliści, również wyszkowscy, od lat zachęcają do honorowego oddawania krwi.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom