Żebyś nie zwracał z odsetkami

Wydarzenia

Żebyś nie zwracał z odsetkami

14.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przykra niespodzianka czeka na pobierających świadczenia rodzinne i świadczenie wychowawcze z pomocy społecznej, którzy nie poinformują o zmianie swojej sytuacji materialnej. Nienależnie pobrane pieniądze trzeba zwracać z odsetkami! – Wszelkie zmiany i tak zawsze wyjdą na jaw – ostrzegają pracownicy wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Informowanie o zmianach po pierwsze jest obowiązkiem, po drugie tak naprawdę leży w interesie osoby korzystającej ze świadczeń. – Po roku, kiedy ktoś składa nowy wniosek, okazuje się, że np. świadczenia nienależnie pobierane było przez 5 miesięcy. Trzeba je zwrócić z odsetkami – uczulają pracownicy OPS. 
Trzeba poinformować o wszelkich zmianach, które mają wpływ na prawo do świadczeń: uzyskaniu dochodu, stypendium, zmianie liczby członków rodziny, zakończeniu urlopu wychowawczego, podjęciu pracy, przyznaniu renty lub emerytury. Wykazać należy każdy dochód.
- Skala problemu może nie jest duża, ale bywa dotkliwa – dodają pracownicy ośrodka. - Dlatego chcemy uczulić osoby korzystające z pomocy. Przede wszystkim przypominamy po raz kolejny o dokładnym czytaniu decyzji, także pouczeń, w których to wszystko jest napisane. Jeśli są wątpliwości, lepiej przyjść i sprawdzić niż później mieć kłopot. Bo zmiany i tak zawsze wyjdą na jaw.
To samo dotyczy zasiłku pielęgnacyjnego, który – zdarza się – jest pobierany po śmierci osoby, która miała przyznane świadczenie. – Żadnego świadczenia się nie dziedziczy – podkreślają pracownicy OPS.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan