Zdolne i pracowite macie dzieci (foto)

Wydarzenia

Zdolne i pracowite macie dzieci (foto)

05.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Na uroczysty koncert swoich rodziców zaprosili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, by podziękować za codzienne wsparcie i wspólną radość z sukcesów. Szczególne powody do świętowania mieli uczniowie (i oczywiście rodzice) z najlepszymi wynikami w nauce.
 
Koncert, którego motto brzmiało: „Bo w życiu nie chodzi o to, aby być idealnym, tylko żeby być szczęśliwym”, odbył się 4 lutego w WOK Hutnik. - Spotkaliśmy się dziś po to, aby każdy z nas uświadomił sobie, jak cennym darem jest życie i jakie wartości są w naszym życiu najważniejsze, aby było naprawdę szczęśliwe - podkreślili prowadzący. Te wartości, to rodzina (także babcie i dziadkowie, którzy niedawno obchodzili swoje święto), przyjaźń, miłość, marzenia i wzajemne zrozumienie. I to właśnie uczniowie starali się przekazać podczas swoich występów, tanecznych i wokalnych. Wystąpili uczniowie z klas: VIIIa, VIIa, VIb, Va i b, III b i c, IIb, Ia i c oraz zerówki.
- Ten koncert to okazja do zaprezentowania pasji i umiejętności uczniów. Przekonacie się państwo, jak zdolne i pracowite macie dzieci. Ten wieczór dzieci dedykują właśnie wam - do wypełniających widownię rodziców zwróciła się dyrektor szkoły Ewa Runo. - Dziękuję, że zawsze możemy na państwa liczyć. To dzięki wam ta szkoła istnieje, to wy zdecydowaliście się posłać swoje dzieci do SP4.
- Dzisiejszy koncert dedykowany jest rodzicom, ponieważ to wy zawsze wspieracie nas w trudnych chwilach, zachęcacie do pracy i cieszycie się z każdego naszego sukcesu - dziękowali uczniowie.
Przesłanie koncertu pochwalił ks. dziekan Zdzisław Golan: - Umiejętność wyrażania wdzięczności to jedna z najwspanialszych cech. Jeśli tego uczycie się w szkole, to będziecie bardzo dobrymi ludźmi. 
Koncert był też wspaniałą okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy w pierwszym półroczu osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. W tym roku szkolnym Czwórka ma 323 uczniów, w tym ok. 200 to uczniowie klas 0-III. W pierwszym półroczu tego roku szkolnego średnią ocen 4,75 i wyższą oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie otrzymało 18 uczniów. Wzorowi otrzymali dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne. - Państwa dzieci są chlubą naszej szkoły, sumą nauczycieli i wzorem do naśladowania - podkreślano.
kl. Va: Nadia Maciejewska (5,33), Inga Prażuch (5,33), Aleksandra Beresińska (5,08), Nadia Godłoza (5,08), Mateusz Szmitko (5,08), Natalia Saćko (5,00), Marika Racka (4,75)
kl. Vb: Amelia Lewandowska (5,08), Maria Roguska (5,08), Antoni Dzierżanowski (4,92), Jakub Abramczyk (4,75)
kl. VIa: Miłosz Jaszkowski (4,83), Miłosz Orłowski (4,83)
kl. VIIa: Amadeusz Kamiński (5,14), Adriana Badurka (5,08), Julia Szczesna (5,08), Maria Czyż (4,86)
kl. VIIIa: Mateusz Wojtaszek (4,93)
Tradycją szkoły stało się wyróżnianie najlepszych uczniów statuetką sowy. Ptak utożsamiany jest z mądrością i wiedzą, widzi i słyszy to, co innym umyka. Tym razem statuetki powędrowały w ręce Nadii Maciejewskiej i Ingi Prażuch z klasy V oraz Amadeusza Kamińskiego z klasy VII. 
Wyróżniono też uczniów ze 100-procentową frekwencją i laureatów konkursów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom