Zderzenie z motocyklem (foto)

Wydarzenia

Zderzenie z motocyklem (foto)

19.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Choć mamy dopiero luty, ładna pogoda sprawia, że na drogi już zaczęły wyjeżdżać motocykle. Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w poniedziałek 18 lutego w Wyszkowie.
Około godz. 14 na ul. Świętojańskiej, na wysokości zespołów szkół, kierujący samochodem BMW 22-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, doprowadzając do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklistą, 43-letnim mieszkańcem gminy Rząśnik. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Motocyklista trafił do szpitala, ale, na szczęście, nie odniósł większych obrażeń.
- Doświadczenie pokazuje, że do zdarzenia z udziałem motocyklisty wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzenia nawierzchni drogi, utrata koncentracji, gwałtownie wykonany manewr, czy przecenianie swoich umiejętności - zauważają wyszkowscy policjanci.
"Motocyklisto, przewiduj zagrożenia, załóż odblaskową odzież, aby być widocznym na drodze. Kierowcy samochodów, włączcie myślenie i czujność, gdyż ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na naszych drogach" - apeluje policja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom