Zderzenie busa z tirem (foto)

Wydarzenia

Zderzenie busa z tirem (foto)

27.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Ranne trzy osoby podróżujące busem, który uderzył w tył ciężarówki. Do wypadku doszło w środę 27 marca ok. godz. 5.30 na trasie S8 w Niegowie, na pasie w kierunku Warszawy.
 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w barierę ochronną, a następnie w tył naczepy ciężarowego volvo. Do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano trzech pasażerów z busa.
Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, zwłaszcza że ostatnio pogoda jest dość kapryśna. - Wiosenne ciepłe dni przeplatają się z wieczorno-porannymi przymrozkami i opadami śniegu lub marznącego deszczu. Chrońmy własne bezpieczeństwo, ale nie zapominajmy też o innych uczestnikach dróg - uczula rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Było co świętować (foto)

Było co świętować (foto)

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, otwarcie nowego boiska i podsumowanie 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego świętowano w czwartek 11 października. Uroczystość była okazją do licznych gratulacji i podziękowań.
zobacz więcej
W miejscu, które było źródłem marzeń o wolnej Polsce (foto)

W miejscu, które było źródłem marzeń o wolnej Polsce (foto)

22 stycznia 157 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Uroczystość upamiętniająca powstańców, jak co roku, odbyła się w Kamieńczyku, przy mogile 14 osób poległych w bitwie pod Fidestem.
zobacz więcej
75. rocznica śmierci „Zośki”

75. rocznica śmierci „Zośki”

75 lat temu, 20 sierpnia 1943 r. w Sieczychach, gm. Długosiodło, podczas ataku na niemiecką strażnicę zginął Tadeusz Zawadzki pseudonim Zośka - harcmistrz, ppor. Armii Krajowej, komendant Grup Szturmowych na terenie Warszawy, odznaczony Orderem Virtuti Militari V kl., dwukrotnie Krzyżem Walecznych, bohater książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.
zobacz więcej
Zitcom