Zderzenie autobusu z osobówką

Wydarzenia

Zderzenie autobusu z osobówką

12.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Siedem kolizji drogowych i nietrzeźwy kierujący - to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego.
Nietrzeźwy 37-letni kierowca opla został zatrzymany sobotniej nocy na ul. Kościuszki w Wyszkowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila. Wyszkowianin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i… złamanie sądowego zakazu wsiadania za kierownicę. Kierowcy, który nie stosuje się do orzeczonego zakazu, grozi utrata prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15, a nawet kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Policjanci niezmiennie przypominają i apelują do wszystkich użytkowników dróg o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zdrowy rozsądek, ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Wielu zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby nie ciągły pośpiech i nadmierna prędkość.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń to właśnie nadmierna prędkości była przyczyną zdarzenia drogowego na drodze krajowej w Trzciance. Kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobówka. Na szczęście w zderzeniu autobusu z peugeotem nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane