Zapraszamy do „Norwida” (foto)

Wydarzenia

Zapraszamy do „Norwida” (foto)

10.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Julia Borzymek
Drogi Gimnazjalisto! Jeśli jesteś ambitny i pracowity, zapraszamy Cię do szkoły będącej w grupie najlepszych liceów w kraju. W Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw otrzymaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2018. Uzyskujemy najwyższą zdawalność egzaminu maturalnego w powiecie wyszkowskim z wynikami zawsze powyżej średniej krajowej – zaprasza I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida tegorocznych absolwentów gimnazjów do kontynuowania nauki w swoich murach, szkole z ponad 100-letnią tradycją. 
6 kwietnia o godz. 17 I LO zaprosiło uczniów klas III gimnazjów i ich rodziców na spotkanie informacyjne. Po uzyskaniu ogólnych informacji o szkole można było porozmawiać indywidualnie z nauczycielami i uczniami z poszczególnych klas.
W roku szkolnym 2018/19 będzie pięć klas: 
- społeczno-prawna z językiem angielskim (przygotowuje do studiowania kierunków prawno-społecznych, artystycznych i mundurowych),
- geograficzno-matematyczno-językowa; na poziome rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski, język niemiecki (przygotowuje do studiowania kierunków przyrodniczych i technicznych, związanych z finansami, ekonomią, w tym międzynarodową i językami obcymi),
- matematyczno-biologiczno-chemiczna; na poziomie rozszerzonym: matematyka, biologia, chemia (przygotowuje do studiowania na kierunkach matematyczno-przyrodniczych i medycznych), 
- matematyczno-fizyczno-informatyczna; na poziomie rozszerzonym: matematyka, fizyka, informatyka,
- biologiczno-chemiczna (przygotowuje do studiowania na kierunkach przyrodniczych i medycznych). 
W rozdawanym na spotkaniu informatorze dla kandydatów do I LO znalazły się ciekawe wypowiedzi absolwentów, którzy odpowiadali na pytanie, co daje „Norwid”. Oto fragmenty ich odpowiedzi: 
Jakub Siuchno, student skandynawistyki, lider Skandynawistycznego Koła Naukowego NORDEN, dziennikarz „Kultury na co dzień”: - Przed pójściem do popularnego „Norwida” nie udzielałem się nigdy w samorządach ani w dodatkowych szkolnych aktywnościach. Tutaj rozwinąłem się w sposób kompletnie nieoczekiwany dla mnie samego. Nauczyłem się umiejętności miękkich, pracy w zespole oraz poznałem smak działalności proobywatelskiej. Jednak przede wszystkim trafiłem na fascynujących ludzi, z którymi utrzymuję i mam nadzieję utrzymywać do końca życia kontakt. 
Karolina Jastrzębska, studentka pedagogiki specjalnej na APS:  - Liceum spełniło swoją funkcję, czyli bardzo dobrze przygotowało mnie do napisania egzaminu dojrzałości. Świetne wyniki z matury pozwoliły mi dostać się na wymarzoną uczelnię. W liceum miałam przyjemność pełnić funkcję przewodniczącej samorządu szkolnego, co otworzyło mi furtkę i dało mi wiarę w siebie do objęcia funkcji w samorządzie studentów jako przewodniczącej komisji kultury APS...  
Ks. Tomasz Trzaska, pracownik diecezjalnego Radia Nadzieja, naczelny portalu wZasięgu.pl: - Tutaj wszystko było na swój sposób wyjątkowe: relacja uczniów i nauczycieli, pasje, podejście do nauki. Najlepszym dowodem na to, że był to dla mnie dobry czas, jest fakt, iż cieszę się, że licea znów będą czteroletnie! Bo każdy rok w wyszkowskim „Norwidzie” to bardzo dobry rok, który warto na zawsze zapamiętać.  
Olga Osińska, absolwentka polonistyki na UW, doktorantka: - W trzeciej klasie wzięłam udział w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. (..) Najbardziej cenię sobie czas, który poświeciła mi pani Marzena Deluga (polonistka – EB) – przed przyjściem do liceum w ogóle nie znałam literatury współczesnej i się nią nie interesowałam, ona pożyczyła mi powieść „Mercedes-Benz” Pawła Huellego i „Fotoplastikon” Jacka Dehnela. Na olimpiadzie zdobyłam tytuł finalistki...
Krzysztof Głowacki, student fizjoterapii na WUM: - Dzięki okresowi spędzonemu w „Norwidzie” rozwinąłem się nie tylko intelektualnie, ale też społecznie. (...) Jednak z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najważniejszą wartością wyniesioną z liceum są znajomości i przyjaźnie...
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

„Jako też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, by młodzi nie szaleli” – fraszka Jana Kochanowskiego jest chyba najczęściej przywoływanym cytatem podczas studniówek. Nie dziwi tym bardziej w Zespole Szkół nr 3 noszącym imię poety. Maturzyści tej szkoły swoją studniówkę przeżyli w sobotę 3 lutego w hali WOSiR, która na tę noc przemieniła się w elegancką salę balową.
zobacz więcej
PKP ustaliły terminy remontów przejazdów. Przejazd zamknięty od 19 listopada

PKP ustaliły terminy remontów przejazdów. Przejazd zamknięty od 19 listopada

PKP od dłuższego czasu przymierzają się do remontu przejazdów kolejowych. Na odcinku Wyszków - Mostówka pociągi nie będą kursowały w dniach 19 – 21 listopada. Do 25 listopada przejazd na ul. Pułtuskiej będzie zamknięty dla ruchu samochodów.
zobacz więcej
Nie da się zapomnieć (foto)

Nie da się zapomnieć (foto)

- Są ludzie, których nie da się zapomnieć. Ks. Stanisław Szulc, człowiek o wielkim sercu, z pewnością do nich należy – mówią parafianie św. Wojciecha. O zmarłym proboszczu będzie przypominać nie tylko kościół u zbiegu ulic Kościuszki, 3 Maja i Sowińskiego, ale też tabliczka na niedawno wybudowanym rondzie, któremu nadano właśnie imię ks. Szulca. W niedzielę 15 stycznia rondo poświęcił ks. biskup Stanisław Stefanek.
zobacz więcej
Poranna uroczystość z okazji rocznicy wybuchu wojny

Poranna uroczystość z okazji rocznicy wybuchu wojny

W tym roku obchodzimy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na poranną uroczystość przy pomniku Grupy Operacyjnej „Wyszków”, przy sanktuarium św. Idziego zaprasza Gmina Wyszków.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan