Zamknięcie mostu w Wierzbicy. Objazdy dla tirów przez Wyszków

Wydarzenia

Zamknięcie mostu w Wierzbicy. Objazdy dla tirów przez Wyszków

21.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Most w Wierzbicy na Narwi zostanie zamknięty na początku listopada - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Objazd dla samochodów ciężarowych wyznaczono przez Wyszków.
 
„W styczniu i kwietniu bieżącego roku wykonane zostały ekspertyzy mostu. Wnioski i zalecenia wskazują na konieczność wykonania remontu spowodowane między innymi degradacją podparcia przęsła środkowego obiektu nad rzeką. Stan techniczny części obiektu jest przed awaryjny” - na swojej stronie internetowej wyjaśnia GDDKiA.
Harmonogram prac:
  • 21 - 23 października: wprowadzenie tymczasowego oznakowania z propozycją objazdu wyłączonego z ruch mostu
  • 4 – 25 listopada: wyłączenie mostu dla ruchu kołowego
  • 26 listopada – 6 grudnia: wprowadzenie ruchu wahadłowego
  • 20-23 grudnia: zakończenie wszystkich prac
Najbliższe przeprawy przez Narew znajdują się w Pułtusku i Wyszkowie. Objazdy na czas zamknięcia mostu:
  • dla samochodów osobowych: z DK62 - drogą powiatową przez: Wielęcin – Zatory – Gładczyn Szlachecki – DW 618 – do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka
  • dla samochodów ciężarowych: DK62 w kierunku Wyszkowa, dalej DW 618 do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka
Podczas prowadzenia prac na moście zostanie utrzymany ruch pieszy za wyjątkiem momentu podnoszenia przęsła (okres nocny lub weekend). „W porozumieniu z gminą Serock zorganizowana została komunikacja wspomagająca: po obu stronach zamkniętego obiektu będą zlokalizowane przystanki oraz miejsca parkingowe. Zapewniona zostanie normalna praca służb dbających o porządek i bezpieczeństwo” - czytamy w komunikacie.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wynagrodzenie starosty mniejsze o 1.700 złotych

Wynagrodzenie starosty mniejsze o 1.700 złotych

Zmniejszenie wynagrodzeń samorządowców staje się faktem. W środę 27 czerwca rada powiatu obniżyła pensję starosty o 1.700 zł. 
- Nie ma nad czym się rozżalać – komentował Waldemar Sobczak.
- Ta uchwała ma wadę prawną i jesteśmy zmuszeni do jej podjęcia – mówił z kolei Jacek Bachański.
zobacz więcej
Nie zakontrolować szpitala na śmierć

Nie zakontrolować szpitala na śmierć

W związku ze skargą Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych minister zdrowia zwrócił się do władz powiatu o przeprowadzenie kontroli w szpitalu. Radni na ostatniej sesji zdecydowali, kto i w jakim zakresie ma ją wykonać. Dyskusja momentami była gorąca.
zobacz więcej
Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Nie lada kłopot mają mieszkańcy jednego z najstarszych wyszkowskich bloków. Co zrobić, gdy sąsiad gromadzi stare przedmioty i spleśniały chleb? Gdy mamy wiele uwag co do czystości? Gdy po bloku rozprzestrzenia się plaga karaluchów? Mieszkańcy piszą skargi, pukają do drzwi różnych instytucji, a te do drzwi uciążliwego sąsiada. – Ale efektów nie widać – skarży się nasza czytelniczka.
zobacz więcej
Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

Dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie i strażacy ochotnicy na dwudniowy festyn z okazji Dnia Strażaka i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje stoiska miały też Komenda Powiatowa Policji i Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – instytucje, które również dbają o nasze bezpieczeństwo. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom