Zadaszenie w ogrodzie - dlaczego warto

Wydarzenia

Zadaszenie w ogrodzie - dlaczego warto

07.01.2019
autor: Red.
Ochrona przed słońcem czy mżawką jest bardzo ważna zarówno w przydomowej przestrzeni, jak i np. w ogródkach restauracyjnych. Gdzie i jakie zadaszenie warto zamontować i dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż parasol? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.
 

Zadaszenia ogrodowe – wiele różnych funkcji


Zadaszenia mogą różnić się wielkością, formą, a także tym, do jakiego celu zostały stworzone. Pomijanym nierzadko na etapie wyboru projektu domu, a bardzo ważnym elementem jest daszek nad wejściem. Jeżeli nie ma ganku czy innego elementu architektonicznego, który pełniłby tę funkcję, warto zamontować takie zadaszenie. Będzie chroniło przed ewentualnymi opadami gości czekających, aż ktoś im otworzy drzwi, jak i domowników. Pozwoli spokojnie złożyć parasol czy zdjąć kalosze jeszcze przed wejściem do domu. Zapewni również trochę cienia przed wejściem.
Zadaszenia ogrodowe mogą również pełnić funkcję rekreacyjną. Daszek przymocowany nad tarasem jest stabilny i trwały, daje miejsce na zamocowanie dodatkowego oświetlenia, osłoni przed deszczem i słońcem meble ogrodowe oraz ewentualne przechowywane narzędzia.
Ponadto zadaszenie można wykorzystać jako wiatę dla samochodu, na kosiarkę i inne ogrodowe akcesoria, a także na pojemniki na odpady czy kompostownik. Wiata na samochód w postaci daszku montowanego do ściany budynku przyda się, gdy nie chcemy chować samochodu do garażu w danym momencie lub żeby zabezpieczyć auto gości.
 

Dlaczego lepiej wybrać zadaszenie niż parasol ogrodowy


Jeśli chodzi o kącik do siedzenia w ogrodzie przed domem, wydaje się, że parasol będzie spełniał dokładnie taką samą funkcję jak zadaszenie. Jednakże zadaszenie tarasu lub wolnostojący daszek altanka jest znacznie wygodniejszy. Po pierwsze parasol. Nawet odpowiednio obciążony u podstawy, jest bardzo podatny na wiatr. Może więc nie tylko sam zostać zniszczony w razie wichury, ale też uszkodzić meble, krzewy czy rabatki. Ponadto zajmuje on miejsce i ogranicza widoczność, ogranicza możliwości ustawienia stołu i krzeseł. W przypadku daszku takiego kłopotu nie ma. Chroni też równie dobrze przed deszczem, co przed słońcem.
 

Zadaszenie stałe czy ruchome
 

Istnieją różne rodzaje zadaszenia. Oprócz stałego daszku może ono przyjąć postać tzw. żagla przeciwsłonecznego, czyli rozpiętej na ramie nieprzemakalnej tkaniny. Taki element łatwo zdemontować i schować na zimę. Zadaszenie tarasu może być również zastąpione przez markizę, a także zamiast jednolitego daszka może tam stanąć ażurowa pergola, na której pozwolimy rozrastać się roślinom. Wybór możliwości jest więc bardzo różnorodny.

Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Były kontrowersje, jest wyrok

Były kontrowersje, jest wyrok

Na ten wyrok 19-letnia Paulina Rudzka i jej rodzina czekały ponad 2 lata, od wypadku do którego doszło na ul. Paderewskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Wyszkowie za spowodowanie wypadku skazał kierującą. – Chodziło nam o sprawiedliwość – mówi mama Pauliny, potrąconej podczas przechodzenia przez jezdnię.
zobacz więcej
Kilogram amfetaminy. Dwóch zatrzymanych

Kilogram amfetaminy. Dwóch zatrzymanych

Ponad kilogram amfetaminy zabezpieczyli wyszkowscy policjanci. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich decyzją sądu trafili do aresztu. 
zobacz więcej
Regały półkowe do składowania drobnych produktów

Regały półkowe do składowania drobnych produktów

W przypadku składowania dużych ilości małych i zróżnicowanych produktów należy zaprojektować system magazynowy, który zapewni bezpieczeństwo towarów przy jednoczesnym dostępie do każdej składowanej jednostki. Szybkość procesu kompletacji zamówień to absolutny priorytet. Odpowiednią wydajność procesu logistycznego jest w stanie zagwarantować rozwiązanie szyte na miarę, takie jak antresola magazynowa lub regały magazynowe półkowe. Duże centra dystrybucyjne z powodzeniem korzystają z takich rozwiązań, a do wsparcia zadań transportowych używają elektrycznych wózków paletowych.
zobacz więcej
Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

Spotkanie przedwyborcze europosła Jarosława Kalinowskiego – mieszkańca gminy Somianka, honorowego wójta tej gminy, od 1989 r. członka Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 2008 r. przewodniczącego Rady Naczelnej PSL, W latach 1993-2009 posła na Sejm RP, od 2009 r. posła Parlamentu Europejskiego, polityka z dużym doświadczeniem – odbyło się 13 maja w miejskiej bibliotece. 
zobacz więcej