Za tydzień Rally Wyszków

Wydarzenia

Za tydzień Rally Wyszków

25.09.2016
autor: Redakcja
W kolejny weekend, 1 – 2 października, już po raz 19. odbędzie Rally Wyszków, impreza dla miłośników sportów samochodowych.
Udział zapowiedzieli utytułowani zawodnicy, ale wystartować może praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC (zalecane także NW), dwa kaski, żyłkę sportową i pilota, który ma ukończone 18 lat. Będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i w klasyfikacji generalnej. „Specjalnie dla mieszkańców Wyszkowa i gminy, którzy wystartują w imprezie, przygotowaliśmy, niezależnie od punktacji imprezy, osobny puchar - pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg. Spodziewamy się specjalnego dopingu miejscowych kibiców podczas Super Prób” – zachęcają organizatorzy.
W sobotę 1 października na około 60-kilometrowej trasie w Wyszkowie i okolicach oraz w Rząśniku (na wydzielonych z ruchu, zabezpieczonych placach i parkingach) rozegranych zostanie 10 prób sportowych oraz Super Próby o Puchar Starosty Wyszkowskiego i Wójta Gminy Rząśnik. 
W niedzielę w Wyszkowie na ul. Sowińskiego (odcinku od Pułtuskiej do Prostej) odbędzie się festyn, parada samochodów, rozegrane zostaną: Super Próba o Puchar Burmistrza Wyszkowa i Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum. W programie także pokazy zabytkowych oraz najnowszych modeli samochodów, akcja wyszkowskiej policji i TEDEX SA „Bezpieczna droga do szkoły”, prezentacja Zdobywców Pucharu Świata i Mistrzów Europy WIŚNIEWSKI TEAM, pokaz motocyklowy Pawła Karbownika, pokaz straży pożarnej, porady rzeczoznawcy samochodowego, przejazdy dzieci samochodami rajdowymi.
Wyszkowskie rally to VI Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AKC, VI Runda Pucharu Tedex WRC, II Runda Pucharu SOS PZMot. Zapraszają Auto Koło Centrum, Burmistrz Wyszkowa, SOS PZM i TEDEX SA.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość