Za tydzień początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

Wydarzenia

Za tydzień początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

05.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Jak już informowaliśmy, w styczniu rozpocznie się budowa kładki przy moście samochodowym. Od wtorku 9 stycznia wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu. Prace mają ruszyć 13 stycznia.
Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie projektu i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Umowę opiewającą na 2,5 mln zł gmina podpisała w maju. Projekt gotowy był jesienią, ale wykonawca czekał na uzgodnienia m.in. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W planach jest nie tylko budowa kładki łączącej Wyszków z Latoszkiem, ale też przejść dla pieszych za mostem, przebudowa ul. Latoszek i budowa schodów na plażę.
Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY informuje, że 9 stycznia rozpoczną się prace związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na potrzeby. Roboty budowlane rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 30 maja.
Budowa kładki przez Bug jest elementem dużego projektu, na którego realizację Gmina Wyszków pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 8 mln zł. Projekt zakłada również budowę miejsc postojowych „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej oraz przebudowę skrzyżowania ul. Sowińskiego i Dworcowej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom