Za szybko! (wideo)

Wydarzenia

Za szybko! (wideo)

11.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatnich dniach wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech takich kierujących. 
Na drodze krajowej nr 62 policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 30-letniemu mieszkańcowi gminy Mońki, który przejeżdżał przez Somiankę z prędkością 104 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h.
W sobotę uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 72-letni kierowca skody. Mieszkaniec Warszawy, jadąc przez Turzyn (gm. Brańszczyk) przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Tego samego dnia w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 102 km/h. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane. Na wszystkich kierowców funkcjonariusze nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.
Policja przypomina, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Piraci drogowi nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość