Za szybko i po pijanemu

Wydarzenia

Za szybko i po pijanemu

06.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
34-latek, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę i przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. 
 
Policjanci z grupy SPEED zatrzymali mężczyznę w piątek 5 czerwca. 34-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli prędkości w Lucynowie. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości to nie jedyne przewinienie kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Kierowca na razie stracił prawo jazdy, ale wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, oprócz wysokich kar finansowych, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
34-latek nie jest jedyną osobą, która w piątek pożegnała się z prawem jazdy.  Podczas pomiarów prędkości na drodze krajowej nr 62 w Somiance, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą mazdą mieszkankę Wyszkowa. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechała z prędkością 109 km/h. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące i mandatem karnym. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom