Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

Wydarzenia

Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

02.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeszcze choć na chwilę pozostać w atmosferze kończącego się okresu Bożego Narodzenia, wyjątkowego klimatu i otwartych serc – czuło się podczas koncertu charytatywnego, na który 1 lutego do kościoła św. Wojciecha zaprosiło stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”. Organizatorom udało się zebrać naprawdę wspaniałe zespoły i solistów, których występy po prostu chwytały za serce. 
- Ten koncert przygotowany jest z myślą o dzieciach, ale dedykujemy go państwu, ludziom wielkiego serca – do publiczności zwróciła się prowadząca koncert Anna Chmielak. Publiczność zebrała się przecież nie tylko, by - pewnie ostatni raz tej zimy - wysłuchać pięknych Bożonarodzeniowych pieśni, ale też wspomóc uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Prowadząca zachęcała również, by składając roczne rozliczenie podatkowe, wesprzeć walczącego z nowotworem małego Dzielnego Stefana.
- Przed Panem Bogiem wszyscy jesteśmy równi więc równie serdecznie wszystkich witamy – dodała dyr. ośrodka Edyta Jarosz. Równi, ale w różnym stopniu obdarzeni różnymi talentami. – Dziś usłyszycie państwo osoby obdarzone talentami muzycznymi i wokalnymi, ale też wielkim sercem.
Na koncert zaprosiło stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”, działające od maja 2015 r. – Naszym głównym celem jest wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Szczególną troską otaczamy uczniów i absolwentów SOSW – podkreśliła szefowa stowarzyszenia Ewa Runo. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na letnie półkolonie.
Koncert zainaugurował Chór Przyjacielski Leśno – Nauczycielski, wzmocniony o członków stowarzyszenia. Chór zazwyczaj występuje pod kierownictwem Jany Dąbkowskiej, którą, z powodu choroby, tym razem zastąpiła Joanna Skórzewska, a akompaniował Marek Jończyk. Wraz z chórem wystąpiła uczennica SOSW Kinga Sędzicka, która pięknie zaśpiewała utwór „Śpij mój maleńki”.
Świąteczny repertuar zaprezentowała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod batutą Józefa Bieganowskiego. Jeden z utworów – „Bóg narodził się” – orkiestra zagrała, a zaśpiewała Maryla Modzelan. Młoda, niezwykle utalentowana wyszkowianka wystąpiła później jeszcze raz. Niejednemu słuchaczowi zaparło dech w piersiach, gdy zaśpiewała „Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”.
To wieczoru można było zresztą usłyszeć wielu wykonawców o nietuzinkowych głosach w świątecznych, nastrojowych utworach. Średniowieczny hymn katolicki „Adeste Fideles” („Przybądźcie wierni”) zaśpiewała Alicja Mieszało (akompaniament Piotr Wyszyński), utwór „Polskie Betelejem” – Krzysztof Hołymczuk. Razem zaś zaśpiewali kolędę „Narodzenia czas”.
Wielkimi brawami nagrodzono występ Jany Dąbkowskiej, której akompaniował mąż Dobiesław. Pani Jana na ten wieczór wybrała dwa utwory: „Mroźna cisza” i „Maleńki Jezus”. Publiczności spodobał się również występ ucznia szkoły w Rybnie, Bartłomieja Jachacego, który zaśpiewał „Mario, czy już wiesz”. Zaprezentowała się też nie mniej utalentowana młodzież. Iza Abramczyk wykonała piękną kolędę „Mizerna cicha”, a Hubert Zduńczyk – „Kołysankę dla Okruszka” (akompaniament – Mateusz Parzych).
Kolędy zaprezentował również chór św. Wojciecha pod kierownictwem Krzysztofa Zacharskiego. Chór zwieńczył zresztą prawie 20-letnią działalność nagraniem płyty z kolędami. Dochód ze sprzedaży podczas koncertu został oczywiście przekazany stowarzyszeniu „Nasza Zakolejowa”. 
Stało się tak, jak zapowiedziała Anna Chmielak: - Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w naszych domach. Zbliża ludzi, jednoczy, tworzy pokoleniową więź.
Organizatorce udało się zebrać naprawdę wspaniałe zespoły i solistów, których występy po prostu chwytały za serce. Za swoją pracę Izabela Piotrowska-Modzelan otrzymała gromkie brawa. Proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś już zaprosił na kolejny koncert, za rok.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Koniec pięknego etapu w życiu (foto)

Koniec pięknego etapu w życiu (foto)

170 maturzystów Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w piątek 27 kwietnia pożegnało się ze swoją szkołą. W dorosłość wkraczają w wyraźnie dobrych humorach, choć przed nimi trudne wybory. 
zobacz więcej
Jak radzimy sobie z koronawirusem?

Jak radzimy sobie z koronawirusem?

W regionie ostrołęckim do tej pory odnotowano blisko 70 przypadków zakażeń koronawirusem*. Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny, który codziennie stawia czoła zagrożeniu. Epidemia sprawiła, że konieczne były zakupy dużych ilości odzieży ochronnej czy płynu do dezynfekcji. Pomogły fundusze unijne, dzięki którym samorząd województwa przekazał do regionu ostrołęckiego 389 tys. środków ochrony i sprzęt medyczny.
zobacz więcej
Jesteśmy za panią Moniką. Innych kandydatów nie chcemy (foto)

Jesteśmy za panią Moniką. Innych kandydatów nie chcemy (foto)

- Nie jestem sołtysem dla korzyści, robię to z przyjemności. Dopóki nie zostałam sołtysem, nie myślałam, że jestem społecznikiem – mówiła na niedzielnym zebraniu sołtys Monika Bieżuńska. Mieszkańcy Leszczydołu Starego na zebraniu wiejskim 24 marca docenili jej pracę w minionej kadencji i jednomyślnie wybrali na nową, pięcioletnią kadencję. Była jedyną kandydatką.
zobacz więcej
Wszystkich Świętych (foto)

Wszystkich Świętych (foto)

1 listopada nie tylko odwiedzamy groby bliskich zmarłych, by choć przez chwilę pomodlić się za ich dusze, postawić kwiat i zapalić znicz. To także chwila refleksji nad własnym życiem, do czego zachęcali księża podczas Mszy św. odprawionych na cmentarzu parafialnym przy ul. Białostockiej i miejskim przy ul. Pułtuskiej. Z kolei kwestujący zachęcali do wspierania renowacji zabytkowych nagrobków.
zobacz więcej
Zitcom