Z jakiego materiału wybrać płytki na schody?

Wydarzenia

Z jakiego materiału wybrać płytki na schody?

10.12.2019
autor: materiał zewnętrzny
Najczęściej wybieranymi rodzajami płytek na schody wejściowe i tarasowe są te wykonane z gresu, klinkieru i kamienia. Można dostać je w każdym sklepie budowlanym, w różnych wariantach. Obecnie każdy może liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, dzięki czemu znalezienie idealnych płytek na schody nie stanowi już żadnego problemu. Oczywiście nie należy wybierać pierwszych lepszych, ale zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Płytki na schody muszą mieć nieprzeciętne parametry wytrzymałościowe. Wymaga się od niech tego, aby były odporne na działanie czynników zewnętrznych, stabilne i antypoślizgowe.
 

Elegancie płytki na schody klinkierowe czy popularne gresowe?

Najczęstszym wyborem w przypadku płytek na schody są te wykonane z gresu. Płytki ceramiczne gresowe mają bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe, przez co idealnie sprawdzają jako materiał wykończeniowy na zewnątrz. Wyróżniają się wysoką klasą ścieralności oraz odpornością na działanie ujemnych temperatury. Nie straszne są im niekorzystne warunki atmosferyczne. Chociaż parametry gresu technicznego nieszkliwionego wydają się być najlepszym wyborem, to jednak nie każdy będzie zadowolony z wyłożenia schodów płytkami wykonanymi z tego materiału. Problemem są walory estetyczne, które pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli ktoś chce mieć ładne schody przy wyjściu do domu czy na tarasie, to z pewnością nie będzie usatysfakcjonowany płytkami z gresu technicznego. Sprawdzą się one tam, gdzie liczą się przede wszystkim parametry użytkowe a nie estetyczne – przykładowo na schodach prowadzących do piwnicy czy budynku gospodarczego.

Jeśli zależy nam na eleganckich płytkach na schody - sprawdź www.home100.pl , to z pewnością warto zainteresować się tymi klinkierowymi. Idealnie sprawdzą się do przyozdobienia schodów wejściowych i na tras. Takimi płytkami można wyłożyć oprócz schodów podjazd, chodnik, alejkę czy podest. Płytki klinkierowe różnią się znacząco od tych zwykłych – przypominają cegłę. Dostępne są one w różnych kolorach i odcieniach, dzięki czemu bez problemu można znaleźć takie, które będą pasowały do elewacji i otoczenia domu. Na płytki z klinkieru składa się glina i piasek, a wypala się je w wysokiej temperaturze, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie produktu o nieprzeciętnych parametrach wytrzymałościowych. Zaletą płytek klinkierowych jest to, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nienasiąkliwe i odporne na działanie mrozu. Ich powierzchnia jest antypoślizgowa. Ze względu na chropowatą powierzchnię trzeba liczyć się z koniecznością regularnego czyszczenia płytek. Są one bardzo podatne na zabrudzenia. Jeśli klinkier zostanie zaniedbany, szybko pokryje się plamami i zaciekami, przez co schody z pewnością nie będą estetycznie wyglądały.
 

A może gustowne schody z kamienia?

Kamień jest materiałem uniwersalnym, który sprawdza się praktycznie wszędzie, a już na pewno na zewnątrz. Schody można wykończyć płytami kamiennymi, przez co będą bardzo stylowe i wytrzymałe, ale niestety trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Płyt kamienne są dużo droższą opcją niż płytki klinkierowe czy gresowe. Mogą one być wykonane z granitu, piaskowca czy bazaltu. Niezależnie od wyboru wyglądają bardzo stylowo i nadają całej posesji charakteru. Płyty kamienne będą strzałem w dziesiątkę zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i klasycznych budynków. Są bardzo wytrzymałe, trwałe, odporne na działanie wilgoci i wahań temperatury. Posiadają szorstką, antypoślizgową powierzchnię.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom