Z geografią Polski na Ty (foto)

Wydarzenia

Z geografią Polski na Ty (foto)

10.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
32 uczniów z 13 szkół wzięło udział w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Z geografią Polski na Ty”, na który 10 kwietnia zaprosił Zespół Szkół nr 1. Najlepiej geografię naszego kraju znają uczniowie SP1 i SP4 w Wyszkowie oraz SP w Porębie Średniej.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych: nr 1, nr 2 i nr 4 w Wyszkowie, w Lucynowie, Długosiodle, Woli Mystkowskiej, Białymbłocie, Trzciance, Porębie Średniej, Rybnie i Łosinnie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu. Ich zadaniem było odpowiedzieć na 35 pytań testowych. – Wszyscy zaliczylibyście maturę – pochwaliła główna organizatorka konkursu Bożena Pikora. – Pomysł takiego konkursu od dawna chodził mi po głowie. To doskonały czas, bo obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, ale też 100-lecie Polskiego Towarzystwa Geograficznego, a także Rok Polskiej Geografii. To dobry moment, żeby pokazać, jak wspaniała jest geografia i nasza szkoła.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z organizatorów i opiekunów młodzieży: Marian Popławski, Bożena Pikora, Ewa Nowak-Kowalska, Iwona Ciunajko, Ewa Drózd, Barbara Jastrzębska, Marta Abramczyk, Agnieszka Pękul, Jolanta Topczewska-Bocian i Leszek Orłowski.
Najwięcej punktów i I miejsce zdobył Mateusz Matusiak z SP1. II miejsce zajęła Weronika Postek z SP4, III – Agnieszka Piórkowska z SP w Porębie Średniej. Puchary wręczył im naczelnik powiatowego wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski. – Geografia to dziedzina wszechstronna, mająca duży wpływ na rozwój człowieka – podkreślił. – To z jednej strony krainy, zatoki, oceany, lądy, a z drugiej gospodarka, surowce naturalne, złoża i demografia. Nie ma wykształconego człowieka bez znajomości geografii. 
- Jestem przekonany, że ta próba sprawdzenia umiejętności pozwoli wam śmielej kroczyć przez okres nauki i rozwijać zainteresowania – podsumował dyrektor ZS1 Marian Popławski.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wokół Enigmy w Poznaniu (foto)

Wokół Enigmy w Poznaniu (foto)

„Wokół Enigmy. Od narodzin kryptologii matematycznej i złamania szyfrów Enigmy do rewolucji informatycznej” – to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się 4 marca w Bramie Poznania. Prelekcje wygłosili m.in. dr Marek Grajek, prof. Grzegorz Nowik, prof. Magdalena Jaroszewska, Mirosław Zientarzewski oraz sir Dermot Turing, bratanek brytyjskiego kryptologa Alana Turinga, który również pracował nad Enigmą. W konferencji wzięła udział delegacja z Wyszkowa.
zobacz więcej
Zostań żołnierzem

Zostań żołnierzem

W poniedziałek 10 grudnia w Wyszkowie rozpocznie się kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Z żołnierzami będzie można spotkać się i porozmawiać w centrach handlowych.
zobacz więcej
Wybieramy działkę budowlaną. Co najpierw: projekt domu czy kupno działki?

Wybieramy działkę budowlaną. Co najpierw: projekt domu czy kupno działki?

Budowa domu to żmudna inwestycja, która pochłania ogromne środki finansowe i wiąże się z koniecznością podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces rozpoczyna się już w momencie poszukiwania odpowiedniej działki budowlanej, która spełni oczekiwania inwestora i pozwoli na wybudowanie funkcjonalnej nieruchomości. Co należy wybrać najpierw – działkę czy projekt domu?
zobacz więcej
Fantastyczny koncert zespołu "Enej" (foto)

Fantastyczny koncert zespołu "Enej" (foto)

Wieczorny koncert zespołu „Enej” był prawdziwym ukoronowaniem niedzielnych, 9 lipca, Jagodowych żniw za brodem. Energetyczna muzyka z pogranicza folku i rocka jest w stanie pobudzić największego ponuraka. Nic dziwnego, że do Kicin w gminie Zabrodzie przyjechali mieszkańcy z całego powiatu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku