Wyszkowianie Roku (foto, wideo)

Wydarzenia

Wyszkowianie Roku (foto, wideo)

20.02.2019
autor: Redakcja
Jerzy Sitek, głosami wyszkowian, w zorganizowanym przez Nowego Wyszkowiaka plebiscycie został wybrany Wyszkowianinem Roku. Okazją do wręczenia pamiątkowej statuetki i spotkania większości nominowanych była uroczystość, która odbyła się we wtorek 19 lutego w Bibliotece Miejskiej.
Ogłaszając Plebiscyt „Wyszkowianin Roku 2018”, chcieliśmy uhonorować osobę, która w 2018 roku odniosła godny zapamiętania sukces lub ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, działalności społecznej i charytatywnej lub innych sferach życia publicznego, zasłużyła się działaniem na rzecz lokalnej społeczności.
Przypomnijmy nominacje zgłoszone przez czytelników: 
Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski – za wierność Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Piotr Adler - za powołanie Akademii Umiejętności Pan Hilary, a przede wszystkim za Młodzieżową Akademię Teatralną
Dejw, Dawid Kulesza – za sukcesy w muzyce tanecznej
Drużyna charytatywnego kalendarza „Najlepsi – kochaj, szanuj, pożądaj” – za pomysł i zaangażowanie
Monika Kaczmarska – za umiejętne łączenie pracy zawodowej i życia rodzinnego
Lanberry, Małgorzata Uściłowska – za sukcesy w muzyce, nagranie kolejnej płyty
Grzegorz Nowosielski – za działalność samorządową
Katarzyna Popowicz – za szeroki zakres podejmowanych działań społecznych
Jerzy Sitek - za ogromne zaangażowanie w działania na rzecz turystyki
Kacper Terlikowski – za konsekwencję we wspinaniu się na coraz wyższy poziom na rajdowych trasach
Mateusz Tryc – za upór w dążeniu do mistrzowskich pasów
Irena Zdunek - za 40 lat pracy na rzecz kultury w Wyszkowie
Wszyscy nominowani otrzymali od nas pamiątkowe akty nominowania, a Jerzy Sitek - statuetkę wykonaną własnoręcznie przez Annę Maksiak, instruktora w Warsztatach Terapii Zajęciowej.
Zwycięzca serdecznie podziękował za oddane na niego głosy. - Długo, długo pracuję przede wszystkim z dzieciakami. Główna część mojego wysiłku, to praca wychowawcza z młodzieżą. Ale widać dzisiaj też reprezentację koła krajoznawczego Białe Kruki, które się rozwijają i są bardzo aktywne - przywitał. - W ostatnim roku, w wieku 70 lat założyłem drużynę harcerską. Chyba jestem najstarszym drużynowym w Polsce. To chyba nakręca tę popularność. Moje osiągnięcia nie są tak wielkie jak Lanberry czy pana, który uczestniczy w rajdach, natomiast wynika to chyba z dużej pracy. W ciągu roku robię ok. 100, jak nie więcej, wycieczek.
Jerzy Sitek przygotował pokaz zdjęć wykonanych podczas swoich wypraw. - Obiecałem pani redaktor, że to zrobię… i spotkałem się z 8 tysiącami zdjęć. Wczorajszy dzień poświęciłem na wybieranie. Każdego zdjęcia mi szkoda, bo łączy się z jakąś anegdotą czy miejscem, które lubię. Większość tego, co robię, robię w naszych okolicach. Mamy niezwykłe okolice, nie tylko pod względem krajobrazowym.
Za wszystkie nominacje i oddane głosy podziękowała redaktor naczelna Elżbieta Borzymek, życząc jednocześnie, żebyśmy potrafili cieszyć się sukcesami innych wyszkowian.
- Tak pięknie pani redaktor naczelna mówiła, że powinniśmy się wspierać, cieszyć z sukcesów innych, że prawie przestałem zazdrość panu Jurkowi - nawiązał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Nie miałem wątpliwości, że nie mam szans na wygraną, jak zobaczyłem, w jakim znalazłem się towarzystwie. Moja praca jest trudna, spotykamy się z potrzebami, którym czasami nie jesteśmy w stanie sprostać. Ale bywają takie chwile, kiedy człowiek jest po prostu dumny z tego, że jest burmistrzem w takim mieście, w którym są ludzie, którzy mają pasje i potrafią się nimi dzielić, budować bardzo, bardzo przyjazny, pozytywny klimat. To jest właśnie taka chwila. Wszystkim nominowanym i pewnie dziesiątkom, którzy mogliby być nominowani, bardzo dziękuję i bardzo gratuluję. Panu Jurkowi w szczególności.
W imieniu swoim i Tomasza Abramczyka za oddane głosy podziękował Stanisław Świadkowski. - Cieszę się, że są tacy ludzie, jak Jurek. I zobaczcie, jak działalność odmładza - zwrócił się do zwycięzcy.
Przypomniał również podobny plebiscyt, który był organizowany 20 lat temu: - Jestem jego autorem, przy współpracy Nowego Wyszkowiaka i Domu Kultury. Przyszedł mi wówczas do głowy taki pomysł, żeby wychwycić ludzi aktywnych.
Do gratulacji przyłączyła się przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska: - To rzeczywiście doborowe towarzystwo. Ludzie pełni pasji, bardzo pozytywni, bo ludzie, którzy mają zainteresowania, są szczęśliwi, zadowoleni, nienarzekający. Gratuluję wszystkim nominowanym. Wszyscy państwo w jakiś sposób promujecie nasze miasto. Doskonałe wyniki Kacpra, Dejw, którego znam z opowieści córek, Lanberry… Wszyscy, wszyscy. Tak trzymajcie, zarażajcie swoimi pasjami. Szkoda Jurku, że powiedziałeś o swoich latach, bo chętnie bym zatrudniła takiego wychowawcę.
Na zgromadzonych czekał pyszny tort. Za muzyczną ucztę dziękujemy młodemu pianiście Kamilowi Rosłońcowi, uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego.
Sylwetki wszystkich nominowanych przybliżamy w filmie. Zachęcamy do obejrzenia.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

- dziwi się radny miejski Włodzimierz Gryz. Zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska przypomina, że gminny żłobek w Przedszkolu nr 1 przestał funkcjonować, ponieważ – z uwagi na wysokie koszty – nie było chętnych. Radni nieistniejący już żłobek wspominają doskonale, ale czy zdecydują się na ponowne powołanie placówki opiekuńczej dla najmłodszych wyszkowian?
zobacz więcej
Pamiętamy i będziemy pamiętać (foto)

Pamiętamy i będziemy pamiętać (foto)

Wstrzymany na minutę ruch, płonące race, wiele narodowych symboli, głośne okrzyki „Cześć i chwała bohaterom” i ciche „Pamiętamy” wielu mieszkańców zgromadzonych przy pomniku Gloria Victis – tak 1 sierpnia Wyszków oddał hołd Powstańcom Warszawskim.
zobacz więcej
Debata kandydatów do sejmu, część I (wideo, foto)

Debata kandydatów do sejmu, część I (wideo, foto)

Siedmioro z jedenaściorga kandydatów z naszego powiatu do Sejmu RP wzięło udział w organizowanej przez Nowego Wyszkowiaka przedwyborczej debacie, która odbyła się w poniedziałek 30 września w Bibliotece Miejskiej. Debata podzielona była na cztery części i w takiej kolejności będziemy publikowali wideo z wypowiedziami kandydatów. W części pierwszej przedstawili się i odpowiadali na pytanie, dlaczego kandydują?
zobacz więcej
INTERWENCJA: Jak ten teren ma wyglądać? (foto)

INTERWENCJA: Jak ten teren ma wyglądać? (foto)

Po wycince drzew teren przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Komisji Edukacji Narodowej (przy zjeździe na dawny most pontonowy) zmienił swoje oblicze. A zmieni jeszcze bardziej, kiedy powstanie dopuszczona w tym miejscu zabudowa wielorodzinna. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom