Wyszków w Radiu dla Ciebie (foto)

Wydarzenia

Wyszków w Radiu dla Ciebie (foto)

06.04.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszków odwiedził dziennikarz Radia dla Ciebie Piotr Szymon Łoś. Pasjonują go historia regionu Mazowsza i Podlasia, dzieje ziemiaństwa polskiego. W RDC prowadzi audycje: „Rody i rodziny Mazowsza”, „Łosiowisko” oraz „Odkrywamy Mazowsze”, w której zadawane są pytania ciekawostkowe dotyczące Mazowsza.
We wtorek 4 kwietnia w miejskiej bibliotece spotkał się z wyszkowskim regionalistami: Mirosławem Powierzą, Elżbietą Szczuką i Piotrem Płochockim. Interesował się m.in. Karolem Ferdynandem Wazą, historią rodziny Skarżyńskich, pałacu w Rybienku, pensjonatem, który funkcjonował tam w okresie międzywojennym, powstaniem letniska Rybienko Leśne, ciekawostkami związanymi z naszym regionem.
Relacji z Wyszkowa będzie można posłuchać na antenie RDC we wtorek 11 kwietnia w godz. 10.30-12.
fot. Elżbieta Szczuka, Mirosław Powierza
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Witamy wszystkich kolędników z całego powiatu wyszkowskiego – rozpoczął  finał XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek starosta Bogdan Pągowski, patron honorowy imprezy, która odbyła się 26 stycznia w WOK Hutnik. – Kolędy, pastorałki to polski zwyczaj świętowania Bożego Narodzenia. Myślę, że dzisiaj podkreślimy to jeszcze raz. Wystąpiło 22 wykonawców. Wśród zaprezentowanych utworów była tylko jedna tradycyjna kolęda. Szczególną popularnością zaś cieszyły się  utwory współczesne – „Babci zegar” (4 wykonania) i „Mario, czy już wiesz” (trzy).
zobacz więcej
Nie chodzi o punkty, tylko o zasady

Nie chodzi o punkty, tylko o zasady

Nasza czytelniczka ma kartę „Społem”, uczestniczy w programie lojalnościowym spółdzielni.  Zadzwoniła do nas, bo uznała, że PSS Społem nie był wobec niej lojalny.
zobacz więcej
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej
Zmieniamy nazwy ulic I AWP, Gwardii Ludowej i Hanki Sawickiej

Zmieniamy nazwy ulic I AWP, Gwardii Ludowej i Hanki Sawickiej

Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej zdecydowała, że nazwa ulicy I Armii Wojska Polskiego musi zostać zmieniona. W takim razie wróćmy do dawnej nazwy tej ulicy – Świętojańska – proponuje komisja promocji rady miejskiej.
Z planu Wyszkowa znikną też ulice Gwardii Ludowej oraz Hanki Sawickiej.
zobacz więcej
fotobudka star 300x250
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250