Wyszków w Radiu dla Ciebie (foto)

Wydarzenia

Wyszków w Radiu dla Ciebie (foto)

06.04.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszków odwiedził dziennikarz Radia dla Ciebie Piotr Szymon Łoś. Pasjonują go historia regionu Mazowsza i Podlasia, dzieje ziemiaństwa polskiego. W RDC prowadzi audycje: „Rody i rodziny Mazowsza”, „Łosiowisko” oraz „Odkrywamy Mazowsze”, w której zadawane są pytania ciekawostkowe dotyczące Mazowsza.
We wtorek 4 kwietnia w miejskiej bibliotece spotkał się z wyszkowskim regionalistami: Mirosławem Powierzą, Elżbietą Szczuką i Piotrem Płochockim. Interesował się m.in. Karolem Ferdynandem Wazą, historią rodziny Skarżyńskich, pałacu w Rybienku, pensjonatem, który funkcjonował tam w okresie międzywojennym, powstaniem letniska Rybienko Leśne, ciekawostkami związanymi z naszym regionem.
Relacji z Wyszkowa będzie można posłuchać na antenie RDC we wtorek 11 kwietnia w godz. 10.30-12.
fot. Elżbieta Szczuka, Mirosław Powierza
miss mazowsza 2017
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niezwykła więź, niezwykła gonitwa (foto)

Niezwykła więź, niezwykła gonitwa (foto)

Prawie 60 jeźdźców z całego Mazowsza wzięło udział w Hubertusie, na który już po raz czwarty zaprosili Gmina Wyszków i sołectwo Tumanek. Było to święto przede wszystkim miłośników koni, ale podziwianie tych pięknych zwierząt mogło sprawić przyjemność każdemu.
zobacz więcej
Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Pragniemy uzyskać informację od Pana Burmistrza, czy podejmowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Deptułę próby zaniechania działań nauczycieli mających na celu reaktywowanie Szkoły Podstawowej nr 4 są realizacją wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie?” – w liście do otwartym do burmistrza piszą nauczyciele Gimnazjum nr 2.
Jestem zwolennikiem bezpośredniej rozmowy, współpracy i rozwiązywania problemów, ale skoro Państwo wolą debatę medialną, Waszą wolę szanuję” –  rozpoczyna się odpowiedź Grzegorza Nowosielskiego.
zobacz więcej
Odznaczeni przez prezydenta (foto)

Odznaczeni przez prezydenta (foto)

Poniedziałek 20 lutego 2017 r. z pewnością pozostanie na długo w pamięci dwóch wyszkowian, Cezarego Oleksiaka i Marka Głowackiego. W Pałacu Prezydenckim pierwszy odebrał Złoty Krzyż Zasługi, drugi - Krzyż Wolności i Solidarności.
zobacz więcej
Lanberry na Eurowizję!

Lanberry na Eurowizję!

W sobotę 18 lutego wieczorem Małgorzata „Lanberry” Uściłowska będzie walczyła o reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji. O godz. 20.30 oglądajcie TVP1 i głosujcie na wyszkowiankę!
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.49% (209 głosów)
43.51% (161 głosów)