Wyszków pamięta! (foto)

Wydarzenia

Wyszków pamięta! (foto)

03.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
1 września obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Wyszkowie odbyły się dwie uroczystości. Na pierwszą, poranną zaprosiła Gmina Wyszków, drugą, popołudniową – Prawo i Sprawiedliwość.
Uroczystość przy pomniku grupy operacyjnej „Wyszków”, przy sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie rozpoczęła się o godz. 4.45 syreną alarmową oraz autentycznym komunikatem radiowym, który 1 września 1939 roku oznajmił słuchaczom Polskiego Radia wkroczenie wojsk niemieckich do Polski. Historię działań wojennych przybliżyli piłsudczycy Sylwester Raniszewski i Konrad Wróbel.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski przypomniał z kolei, że w roku odzyskania przez Polskę niepodległości wyszkowianie wyruszyli na wyjątkowy rejs na Westerplatte. - Właśnie dobijają celu podróży specjalnie zbudowaną tratwą dzierżącą maszt symbolizujący wielkość i dumę naszej Ojczyzny. Pozdrawiamy wyszkowian na Westerplatte, wspólnie łączymy się w poczuciu narodowej jedności i solidarności. Jesteśmy dumni z Polski, dumni z Wyszkowa – podkreślił.
Kwiaty przed pomnikiem złożyli przedstawiciele samorządu gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego, mieszkańcy, a także przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych.
Prawo i Sprawiedliwość na uroczystość przed pomnikiem Gloria Victis zaprosiło o godz. 16. – 1 września właśnie ok. godz. 16 mieszkańcy Wyszkowa usłyszeli odgłos bomb. O tej godzinie rozpoczęła się w Wyszkowie II wojna światowa – nawiązał Waldemar Sobczak.
O najtrudniejszym okresie w dziejach naszego kraju mówiła z kolei Ewa Runo. – Spotykamy się dziś, by oddać hołd wszystkim ofiarom tej strasznej wojny i obrońcom Ojczyzny. By dać światu przekaz, że żaden naród nie zasługuje na takie cierpienia. Pokazać dzieciom koszt wolność, by umiały ją uszanować – dodała.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Likwidacja filii bibliotecznej w Lucynowie

Likwidacja filii bibliotecznej w Lucynowie

- Decyzja trudna, ale konieczna – przekonywała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, uzasadniając na sesji 8 sierpnia decyzję o likwidacji  Filii Bibliotecznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Lucynowie.
zobacz więcej
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Remontują most. Ruch do Pułtuska utrudniony

Remontują most. Ruch do Pułtuska utrudniony

W czwartek 28 lipca rozpocznie się remont mostu na Narwi w Pułtusku. Można spodziewać się sporych utrudnień w ruchu, ponieważ na moście odbywał się będzie wahadłowo.
zobacz więcej
Tragiczny wypadek w Dąbrowie (foto)

Tragiczny wypadek w Dąbrowie (foto)

21-letni mieszkaniec gm. Rząśnik zginął w wypadku, do którego doszło w sobotę 18 marca w Dąbrowie. Auto, w którym jechał, uderzyło w słup energetyczny. Nietrzeźwy kierowca, rówieśnik ofiary, został zatrzymany.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020