Wyszków na mapie "Lata z Polską" (foto)

Wydarzenia

Wyszków na mapie "Lata z Polską" (foto)

03.11.2017
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Z udziałem Wyszkowa w Senacie RP podsumowano akcję „Lato z Polską”.
Marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które podczas wakacji przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wyróżnienia odebrali zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i wicestarosta Adam Mróz.
Przypomnijmy, że lipcu w Wyszkowie na dwutygodniowych wakacjach gościła grupa dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat z miasta Wołkowysk na Białorusi. Działania zostały zrealizowane dzięki porozumieniu i współpracy ze stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, oddział warszawski. W projekt, oprócz wolontariuszy, zaangażowali się miejscowi pedagodzy, nauczyciele i szkoły, duszpasterze, organizacje pozarządowe, ochotnicze straże pożarne, przedsiębiorcy oraz jednostki organizacyjne i urzędnicy.
W uroczystym podsumowaniu „Lata z Polską” wzięli udział przedstawiciele ponad 60 samorządów, wicemarszałek senatu Maria Koc, senator Janina Sagatowska, przewodnicząca komisji spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą oraz senator Małgorzata Kopiczko. Obecny był również Dariusz Bonisławski, prezes stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, organizacji pozarządowej, która w znacznym stopniu korzysta ze środków senatu. Zdradził, że w przyszłym roku organizacje pozarządowe zamierzają ugościć nawet dwa razy więcej młodych Polaków.
O dobrych praktykach, pomysłach i doświadczeniach związanych z budową łączności Polonii z ojczyzną samorządowcy dyskutowali później podczas spotkania w siedzibie „Wspólnoty Polskiej”.
Akcję „Lato z Polską” zapoczątkował śp. Maciej Płażyński, były prezes Stowarzyszenia. Organizowane są pobyty edukacyjno-integracyjne dla dzieci polskiego pochodzenia z całego świata. Poszczególne turnusy, trwające od kilku do kilkunastu dni, są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat oraz studentów.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

Przed nami, niestety, ostatni weekend wakacji. Prognozy pogody są optymistyczne, ma być upalnie. Będzie więc okazja, by po raz ostatni w tym sezonie skorzystać ze słonecznych promieni na plaży miejskiej. Jest szansa, że pogoda dopisze na imprezach dożynkowych, w Rząśniku i Tulewie, gdzie wieczorem wystąpią gwiazdy disco polo. W weekend będzie też można posłuchać zgoła innej muzyki – przebojów opery i operetki. Na swoje festyny zapraszają wyszkowska policja i szkoła w Jackowie Górnym.
zobacz więcej
Rodzicu, wypełnij ankietę!

Rodzicu, wypełnij ankietę!

W tym tygodniu do rodziców uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2 trafią ankiety, które pozwolą władzom gminy poznać opinię na temat zmian w obwodach szkolnych.
zobacz więcej
BLACK RED WHITE: Bo w domu najlepiej… (foto)

BLACK RED WHITE: Bo w domu najlepiej… (foto)

Stare powiedzenie mówi - wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Domu urządzonym nie tylko pięknie, ale też funkcjonalnie i wygodnie. ABC – salon partnerski BLACK RED WHITE zlokalizowany przy ul. Pułtuskiej 63 przedstawia nową ofertę mebli do całego mieszkania i proponuje korzystne rabaty.
zobacz więcej
Nie da się wszystkiego przewidzieć

Nie da się wszystkiego przewidzieć

Bardzo kłopotliwa okazała się przebudowa wodociągu na ul. Sowińskiego. Wody miało nie być tylko w nocy, a zeszło się całą dobę. - Zawsze można coś zrobić lepiej, ale nie da się wszystkiego przewidzieć - na zarzuty mieszkańców odpowiada prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Daniel Bogdan.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku