Wyszków na mapie "Lata z Polską" (foto)

Wydarzenia

Wyszków na mapie "Lata z Polską" (foto)

03.11.2017
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Z udziałem Wyszkowa w Senacie RP podsumowano akcję „Lato z Polską”.
Marszałek Stanisław Karczewski wręczył certyfikaty samorządom, które podczas wakacji przyjęły polskie dzieci z 36 krajów. Wyróżnienia odebrali zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i wicestarosta Adam Mróz.
Przypomnijmy, że lipcu w Wyszkowie na dwutygodniowych wakacjach gościła grupa dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat z miasta Wołkowysk na Białorusi. Działania zostały zrealizowane dzięki porozumieniu i współpracy ze stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, oddział warszawski. W projekt, oprócz wolontariuszy, zaangażowali się miejscowi pedagodzy, nauczyciele i szkoły, duszpasterze, organizacje pozarządowe, ochotnicze straże pożarne, przedsiębiorcy oraz jednostki organizacyjne i urzędnicy.
W uroczystym podsumowaniu „Lata z Polską” wzięli udział przedstawiciele ponad 60 samorządów, wicemarszałek senatu Maria Koc, senator Janina Sagatowska, przewodnicząca komisji spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą oraz senator Małgorzata Kopiczko. Obecny był również Dariusz Bonisławski, prezes stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, organizacji pozarządowej, która w znacznym stopniu korzysta ze środków senatu. Zdradził, że w przyszłym roku organizacje pozarządowe zamierzają ugościć nawet dwa razy więcej młodych Polaków.
O dobrych praktykach, pomysłach i doświadczeniach związanych z budową łączności Polonii z ojczyzną samorządowcy dyskutowali później podczas spotkania w siedzibie „Wspólnoty Polskiej”.
Akcję „Lato z Polską” zapoczątkował śp. Maciej Płażyński, były prezes Stowarzyszenia. Organizowane są pobyty edukacyjno-integracyjne dla dzieci polskiego pochodzenia z całego świata. Poszczególne turnusy, trwające od kilku do kilkunastu dni, są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat oraz studentów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom