Wyszków biega (foto)

Wydarzenia

Wyszków biega (foto)

19.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dokładnie 1521 osób - małych, większych i największych – wzięło udział w tegorocznej akcji Polska Biega. Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji do wspólnej zabawy na stadionie miejskim zaprosił 19 maja.
Organizowana od lat akcja jest prawdziwym świętem biegania. Wyszkowianie, od kilku do kilkudziesięciolatków, biegają nie dla nagród, a dla własnej satysfakcji, wspaniale się przy tym bawiąc, ciesząc się aktywnym spędzaniem wolnego czasu i ciepłą wiosenną pogodą. Wszyscy otrzymują jednakowe medale, co – w przypadku zwłaszcza najmłodszych uczestników – jest wielkim przeżyciem. Mało tego, akcja cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku miała1521 uczestników, o prawie 140 więcej niż rok temu.
Tradycyjnie już biegi zainaugurowały przedszkolaki. Z nie mniejszą energią zaraz po nich biegli seniorzy i osoby niepełnosprawne. Własne biegi mieli uczniowie klas I i II, następnie klas III i IV, V i VI. Na 1000 m biegli gimnazjaliści, na 1.500 m – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

W marcu rodzice obecnych uczniów klas III i VI będą mogli przenieść, o ile taka będzie ich wola, swoje dzieci do powstającej Szkoły Podstawowej nr 4. Dotyczy to głównie sąsiednich podstawówek, „jedynki” i „dwójki”. Z myślą o rodzicach w WOK „Hutnik” odbyła się prezentacja wszystkich trzech szkół: nr 1, nr 2 i nr 4 (obecnego Gimnazjum nr 2).
zobacz więcej
Nie czuję się pokrzywdzona

Nie czuję się pokrzywdzona

Misiewicze – to określenie wprowadziła na polską scenę polityczną .Nowoczesna, wskazując osoby, które dostały pracę w instytucjach państwowych dzięki powiązaniom z Prawem i Sprawiedliwością. Na liście znalazła się również mieszkanka powiatu wyszkowskiego Joanna Bala, od kwietnia dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie. – Nie czuję się pokrzywdzona, bo dobrze wykonuję swoje obowiązki – mówi w rozmowie z NW.
zobacz więcej
Czy mamy szanse?

Czy mamy szanse?

Ostrołęka chce wprowadzić nowe przedsięwzięcia do planu inwestycyjnego całego subregionu. Tego samego, w którym ujęte są m.in. obwodnica śródmiejska Wyszkowa, droga powiatowa od S-8 do Prabut oraz remont kardiologii i oddziału wewnętrznego wyszkowskiego szpitala. Wszystkie inwestycje czekają na unijne dofinansowanie. Radni miejscy i powiatowi zebrali się w tej sprawie 24 sierpnia na nadzwyczajnych sesjach.
zobacz więcej
Z rewolweru o puchar komendanta i burmistrza (foto)

Z rewolweru o puchar komendanta i burmistrza (foto)

VII Zawody Strzeleckie o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień oraz Burmistrza Wyszkowa odbyły się 28 września na strzelnicy w Troszynie.
zobacz więcej
pokusa-legitymacja
Akademia Humanistyczna
Mrówka wrzesień 2017
fotobudka star