Wyszków biega (foto)

Wydarzenia

Wyszków biega (foto)

19.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dokładnie 1521 osób - małych, większych i największych – wzięło udział w tegorocznej akcji Polska Biega. Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji do wspólnej zabawy na stadionie miejskim zaprosił 19 maja.
Organizowana od lat akcja jest prawdziwym świętem biegania. Wyszkowianie, od kilku do kilkudziesięciolatków, biegają nie dla nagród, a dla własnej satysfakcji, wspaniale się przy tym bawiąc, ciesząc się aktywnym spędzaniem wolnego czasu i ciepłą wiosenną pogodą. Wszyscy otrzymują jednakowe medale, co – w przypadku zwłaszcza najmłodszych uczestników – jest wielkim przeżyciem. Mało tego, akcja cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku miała1521 uczestników, o prawie 140 więcej niż rok temu.
Tradycyjnie już biegi zainaugurowały przedszkolaki. Z nie mniejszą energią zaraz po nich biegli seniorzy i osoby niepełnosprawne. Własne biegi mieli uczniowie klas I i II, następnie klas III i IV, V i VI. Na 1000 m biegli gimnazjaliści, na 1.500 m – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Moim obowiązkiem jest pisać prawdę

Moim obowiązkiem jest pisać prawdę

Nową, autobiograficzną książkę „Cienie moich czasów”, w której odnajdujemy m.in. nawiązania do pobliskiego Knurowca, 5 maja w bibliotece miejskiej promował, na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej, Bronisław Wildstein. Spotkanie było okazją do rozmowy m.in. o słynnej liście Wildsteina, różnych spojrzeniach na historię Polski i zagrożeniach współczesnej Europy.
zobacz więcej
Jubileusz twórczej szkoły (foto)

Jubileusz twórczej szkoły (foto)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie 26 maja obchodziła jubileusz 15-lecia przystąpienia do Klubu Przodujących Szkół. Z tej okazji uczniowie otrzymali wspaniały podarunek – miasteczko ruchu drogowego, bo jak zauważyła dyrektor Hanna Dziubiel, bezpieczeństwo dzieci nie tylko w szkole, ale i poza nią jest najważniejsze. W programie artystycznym, umiejętnie powiązanym z patronem szkoły wieszczem Adamem Mickiewiczem, uczniowie zaprezentowali mnogość swoich talentów.
zobacz więcej
Gmina przyznaje stypendia

Gmina przyznaje stypendia

Jeszcze do 15 września w urzędzie miejskim przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2016/2017.
zobacz więcej
Nie będzie strefy kibica

Nie będzie strefy kibica

Ponad 200 tys. zł gminę Wyszków kosztowałaby licencja umożliwiająca wspólne, na placu ratuszowym, obejrzenie meczów reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Nie chodzi o to, że nie mamy takiej kwoty, ale jej zapłacenie byłoby nieracjonalne, za takie pieniądze możemy wybudować małe boisko – uważa burmistrz Grzegorz Nowosielski. W weekend 17 – 19 czerwca na telebimie będzie można obejrzeć polskie komedie, bajki, film „Ogniem i mieczem” oraz transmisję z wyszkowskiej gali disco polo.
zobacz więcej
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
ITAMED

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
19.68% (597 głosów)
3.79% (115 głosów)
11.47% (348 głosów)
9.69% (294 głosów)
1.78% (54 głosów)
1.88% (57 głosów)
17.14% (520 głosów)
24.83% (753 głosów)
5.01% (152 głosów)
1.35% (41 głosów)
1.68% (51 głosów)
1.68% (51 głosów)
manhattan