Wyruszyli na Jasną Górę (foto)

Wydarzenia

Wyruszyli na Jasną Górę (foto)

03.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Rano 3 sierpnia z Wyszkowa wyruszyła grupa fioletowa 34. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Pielgrzymują dorośli, młodzież, a nawet dzieci.
W grupie fioletowej pielgrzymują pątnicy z dekanatu wyszkowskiego i parafii w Długosiodle. W drogę wyruszyli po porannej Mszy św., tradycyjnie sprzed kościoła parafii św. Wojciecha w Wyszkowie. Przewodzą im ks. Andrzej Waszczeniuk z parafii św. Rocha w Długosiodle i ks. Grzegorz Dębek ze św. Wojciecha.
Dla sporej grupy pielgrzymka do Częstochowy stała się już tradycją, ale nie brakuje też takich, którzy, z niepewnością, wyruszyli po raz pierwszy. Choć przed nimi wiele trudności, wędrówkę rozpoczęli w doskonałych humorach, z nadzieją, modlitwą i piosenką. Oprócz wody, czapek chroniących przed upalnym słońcem, opatrunków i zapasowych butów, niosą osobiste intencje, przeżycia, radości i smutki. Przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej klękną dokładnie za 10 dni (13 sierpnia), po pokonaniu ok. 370 km. Pielgrzymowanie uczy wspólnoty, ale dla każdego ma też indywidualny wymiar. Jednak wszyscy wrócą do domów z jednakowym uczuciem, że za nimi po prostu niesamowite przeżycie.
Wyszkowskie parafie zapraszają wiernych na Apele Jasnogórskie - codziennie o godz. 21 - które podczas pielgrzymki na Jasną Górę mają wyjątkową oprawę.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom