Wypadki, kolizje i nietrzeźwi (foto)

Wydarzenia

Wypadki, kolizje i nietrzeźwi (foto)

05.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Weekend na drogach: dwa wypadki, siedem kolizji, jeden nietrzeźwy kierujący i dwóch po użyciu alkoholu.
 
Do wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Mazowieckiej w Wyszkowie doszło w sobotę 3 sierpnia ok. godz. 17.15. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 16-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Wyszków, przejeżdżał przez przejście, gdzie doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka gm. Somianka. Małoletni rowerzysta trafił do szpitala w Warszawie. Policja przypomina, że prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem (którym bez wątpienia jest również rower) jazdy po chodniku i przejściu dla pieszych.
Do drugiego wypadku doszło również w sobotę, ok. godz. 19.40 na drodze krajowej 62, przy węźle z drogą S-8. Wstępnie ustalono, że kierujący oplem astrą 29-latek, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym w kierunku Łochowa oplem corsą, którym kierowała 54-letnia kobieta.
Podczas niedzielnego festynu w Rząśniku, ok. godz. 21.45, kierujący audi 48-letni mieszkaniec gminy Rząśnik podczas parkowania uderzył w inny samochód. Nic dziwnego, że parkował tak nieudolnie, bo w organizmie miał prawie 3 promile. Pod wpływem alkoholu była również jego pasażerka. W jej przypadku badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile.
W weekend policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. 28-letni mieszkaniec gminy Wyszków wsiadł za kierownicę VW, mając 0,26 promila. Badanie trzeźwości 26-letniego kierowcy daewoo wykazało 0,48 promila. Obaj stracili prawo jazdy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom