Wymiana walut – jak uniknąć wysokich opłat?

Wydarzenia

Wymiana walut – jak uniknąć wysokich opłat?

31.05.2018
autor: Red.
Kantory i banki mogą dowolnie ustalać wysokość opłat za wymianę waluty. Nie muszą przestrzegać żadnych regulacji w tej kwestii. Aby wymieniać walutę w najbardziej oszczędny sposób, coraz więcej osób wymienia walutę przez Internet: dzięki temu można zmniejszyć koszty i wygodnie dokonać przewalutowania.

Coraz więcej z nas regularnie wymienia waluty. Częściej niż kiedyś wysyłamy pieniądze swoim bliskim, wyjeżdżamy za granicę czy kupujemy w międzynarodowych sklepach online. I zawsze wtedy potrzebujemy waluty. Jeśli kupimy ją byle gdzie, byle było szybko, nierzadko jesteśmy stratni o nawet kilkadziesiąt złotych. Tania wymiana waluty stała się dziś ekstremalnie potrzebna.

Z drugiej strony jesteśmy wygodni i coraz rzadziej podejmujemy wysiłek negocjowania kursów walut. Chcemy po prostu tanio i natychmiast wymienić swoje środki. Kantory internetowe są przystosowane do świata, w którym liczy się prędkość i oszczędność. O ile taniej za wymianę zapłacimy w e-kantorze?

Ile wynoszą opłaty za wymianę waluty?

Opłaty za wymianę waluty nie są regulowane odgórnie. Kursy walut zmieniają się non stop, dlatego żeby obliczyć ją musimy znać wysokość spreadu walutowego, którego wartość podawana jest w pipsach. Statystycznie najpopularniejsze waluty (euro, dola, funt i frank) w banku kupimy ze spreadem 7,4%, w tradycyjnym kantorze 2,4%, a wykorzystując do tego kantor internetowy, taki jak kantoronline.pl – mniej niż 1%. Jeśli nie wiesz jak samemu obliczyć opłatę za przewalutowanie, przeczytaj artykuł: Co to jest spread walutowy?

Co jest potrzebne do wymiany waluty online?

Do wymiany waluty przez Internet potrzebne jest konto walutowe, na które będziemy mogli przesłać wymienione w kantorze internetowym środki. W trakcie rejestracji do wybranego kantoru internetowego pamiętajmy także o podaniu swoich prawdziwych danych osobowych – jest to koniecznie w przypadku bezpiecznego świadczenia usług finansowych. Miedzy innymi będziemy musieli podać swój numer PESEL, numer dowodu osobistego, a także numer telefonu komórkowego, który jest potrzebny do potwierdzenia zlecenia transakcji.

Podsumowując

Wiedza na temat wysokości spreadów walutowych u poszczególnych operatorów jest podstawą od której każdy powinien zacząć, jeśli chce uniknąć wysokich opłat za transakcje walutowe. Tymczasem na chwilę obecną ani banki, ani tradycyjne kantory nie przebiły oferty kantorów internetowych. To w nich możemy spodziewać się najbardziej atrakcyjnych kursów walut. Ponadto kantory internetowe pozwalają również na zmniejszenie kosztów przelewów zagranicznych. Korzystanie z tego typu serwisów po prostu się opłaca.

KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom