Wyjątkowy rocznik (foto)

Wydarzenia

Wyjątkowy rocznik (foto)

28.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
29 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 z wielkim przejęciem, 27 października, złożyło uczniowskie ślubowanie. – Jesteście rocznikiem wyjątkowym – zwrócił się do nich dyr. Zespołu Szkół na Polonezie Zbigniew Szczerba.
Małych bohaterów uroczystości brawami powitali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i babcie. Dlaczego było to tak wyjątkowe ślubowanie? – 26 raz mam okazję pasować dzieci na uczniów. To najmniejszy rocznik w historii tej szkoły. Bywały roczniki, że mieliśmy 222 pierwszoklasistów, w tym roku mamy 29 – wyjaśnił dyr. Szczerba. 
- Rozpoczynacie chyba najwspanialszą przygodę życia, przygodę z nauką – zwrócił się do swoich najmłodszych uczniów. - Mam nadzieję, że pobyt w tej szkole, nauka, rozwój waszych osobowości będą fundamentem waszego dalszego wykształcenia.
Dodał, że będzie to również największa nagroda dla nauczycieli i powód do dumy dla rodziców. Póki co rodzice pękali z dumy, gdy pierwszaki w programie artystycznym zaprezentowały, czego nauczyły się w ciągu dwóch pierwszych miesięcy nauki, gdy z dumą, podnosząc do góry palce, składały ślubowanie na szkolny sztandar.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom