Wyjątkowy rocznik (foto)

Wydarzenia

Wyjątkowy rocznik (foto)

28.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
29 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 z wielkim przejęciem, 27 października, złożyło uczniowskie ślubowanie. – Jesteście rocznikiem wyjątkowym – zwrócił się do nich dyr. Zespołu Szkół na Polonezie Zbigniew Szczerba.
Małych bohaterów uroczystości brawami powitali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i babcie. Dlaczego było to tak wyjątkowe ślubowanie? – 26 raz mam okazję pasować dzieci na uczniów. To najmniejszy rocznik w historii tej szkoły. Bywały roczniki, że mieliśmy 222 pierwszoklasistów, w tym roku mamy 29 – wyjaśnił dyr. Szczerba. 
- Rozpoczynacie chyba najwspanialszą przygodę życia, przygodę z nauką – zwrócił się do swoich najmłodszych uczniów. - Mam nadzieję, że pobyt w tej szkole, nauka, rozwój waszych osobowości będą fundamentem waszego dalszego wykształcenia.
Dodał, że będzie to również największa nagroda dla nauczycieli i powód do dumy dla rodziców. Póki co rodzice pękali z dumy, gdy pierwszaki w programie artystycznym zaprezentowały, czego nauczyły się w ciągu dwóch pierwszych miesięcy nauki, gdy z dumą, podnosząc do góry palce, składały ślubowanie na szkolny sztandar.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Maleje zagrożenie ptasią grypą w Polsce

Maleje zagrożenie ptasią grypą w Polsce

- Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu tygodnia nastąpi zmiana rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z grudnia ub. roku w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków – oznajmił 29 marca, na sesji rady powiatu, Powiatowy Lekarz Weterynarii.
zobacz więcej
Wyszków a Powstanie Warszawskie

Wyszków a Powstanie Warszawskie

TVP3 Warszawa przygotowuje materiał o mniej lub w ogóle nieznanych historiach związanych z Powstaniem Warszawskim, o ludziach zakorzenionych w okolicach stolicy. O związkach powstańców z ziemią wyszkowską we wtorek 1 sierpnia mówiła nasza redakcyjna koleżanka, regionalistka Elżbieta Szczuka. Materiał nagrywano przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie – przypominamy – dziś o godz. 16 rozpoczną się lokalne obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
zobacz więcej
Wspaniale uczcił pamięć kolegi

Wspaniale uczcił pamięć kolegi

W wyjątkowy sposób uczczono pamięć Damiana Dąbrowskiego. Na jednym z budynków Szkoły Podstawowej nr 2, której był absolwentem, powstał memoriał z jego wizerunkiem. Inicjatorem i autorem jest kolega zmarłego, Tomasz Żochowski.
zobacz więcej
Umiejętności, a nie słabości (foto)

Umiejętności, a nie słabości (foto)

Talentami wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi pochwalili się, 21 września, uczestnicy III Przeglądu Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami. - Mam nadzieję, że przegląd przyczyni się przede wszystkim do tego, że osoby z niepełnosprawnościami będą postrzegane przez pryzmat swoich umiejętności, a nie słabości – powiedział Marek Rosłoniec, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, które były jednym z organizatorów przeglądu.
zobacz więcej