Wydział komunikacji na Zakolejową?

Wydarzenia

Wydział komunikacji na Zakolejową?

10.10.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Jest prawdopodobne, że za rok – półtora Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przeniesie się z budynku przy al. Róż na ul. Zakolejową.
W budynku starostwa przy al. Róż robi się coraz ciaśniej, szczególnie w wydziałach komunikacji, geodezji i architektoniczno-budowlanym.
- Mimo kilku przeróbek, m.in. na sali obsługi, w wydziale komunikacji są problemy ze sprawną obsługą petentów, bo coraz więcej osób rejestruje samochody - zauważył starosta Bogdan Pągowski. 
Dwa wydziały starostwa: edukacji oraz środowiska i rolnictwa mają już swoją siedzibę w budynku nr 15a przy ul. Zakolejowej. Jest tam też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
- Na zarządzie rozpatrywaliśmy tę sprawę – odpowiedział starosta na pytanie Waldemara Sobczaka o wizualizację dotyczącą rozbudowy budynku przy ul. Zakolejowej – i doszliśmy do wniosku, że w tym budynku nie damy rady sprawnie zorganizować pracy. W tej dyskusji na zarządzie doszliśmy do wniosku, że można by dobudować piętro przy ul. Zakolejowej, przenieść na parter wydział komunikacji i zrobić salę obsługi z prawdziwego zdarzenia. To umożliwiłoby rozluźnienie dla innych wydziałów. Już mamy koncepcję, architekt nam przedstawił. Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić tej inwestycji do przyszłorocznego budżetu. Przez rok moglibyśmy to sfinalizować.
- Brak miejsca na parkingi - wtrącił radny Sobczak.
- Byłyby – stwierdził starosta. - Przed budynkiem jest teren. Do wydziału komunikacji przychodzą ludzie, załatwiają sprawę i odjeżdżają.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom