Wybory na nowym osiedlu

Wydarzenia

Wybory na nowym osiedlu

06.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. urząd miejski
W piątek 13 lipca odbędą się wybory władz reaktywowanego Osiedla nr 12, obejmującego m.in. odcinki ulic Sowińskiego, 1 Maja, Prostej i Pułtuskiej.
Osiedla to jednostki pomocnicze samorządu miejskiego, tak jak sołectwa. W Wyszkowie mamy obecnie dziewięć osiedli. Trzy już dawno zostały zlikwidowane, gdyż mieszkańcy nie byli zainteresowani ich funkcjonowaniem, nie wybrali władz. Jednym z nich było Osiedle nr 12. Znalazła się jednak grupa mieszkańców, która wyszła z propozycją reaktywowania osiedla. Po konsultacjach rada miejska osiedle reaktywowała, a wybory władz odbędą się 13 lipca o godz. 17 w sali konferencyjnej urzędu miejskiego.
Osiedle nr 12 obejmuje ulice:
Gen. Wincentego Kowalskiego, od skrzyżowania z ul. 1 Maja w kierunku zachodnim
Gen. Józefa Sowińskiego, od ul. Prostej do Pułtuskiej, strona wschodnia; numery: 39, 41, 43, 45, 47, 49, 49A, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 65
1 Maja, strona zachodnia; numery: 1, 3, 5, 7, 9, 9A, 9B, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 23A
Prosta, od ul. 1 Maja do Sowińskiego, strona południowa; numery: 7, 7A, 9
Pułtuska, od Sowińskiego do 1 Maja, strona północna; numery: 12, 14, 16, 18, 18A, 20A, 20B, 22A, 24A, 24B, 24C, 26A, 26B, 28A, 28B
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uwaga! Tymczasowe przystanki

Uwaga! Tymczasowe przystanki

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, zmiana organizacji ruchu na modernizowanej ul. Kościuszki wywołała spore zamieszanie i spowodowała niemałe korki w mieście. Konsekwencją nowej organizacji jest zmiana tras komunikacji miejskiej i przeniesienie przystanków autobusowych.
zobacz więcej
Spawanie w domowym warsztacie

Spawanie w domowym warsztacie

Dla wielu osób spawarka to narzędzie, które kojarzy się jednoznacznie z dużym warsztatem, gdzie profesjonaliści tworzą skomplikowane narzędzia z wielkich partii metalu. Tymczasem nawet w przydomowej altance, gdzie od czasu do czasu ktoś majsterkuje możliwe jest wykorzystanie tego narzędzia. Nie będzie to przesada, a co więcej może okazać się wręcz niezbędnym elementem wyposażenia przydomowego warsztatu.
zobacz więcej
Wspaniale uczcił pamięć kolegi

Wspaniale uczcił pamięć kolegi

W wyjątkowy sposób uczczono pamięć Damiana Dąbrowskiego. Na jednym z budynków Szkoły Podstawowej nr 2, której był absolwentem, powstał memoriał z jego wizerunkiem. Inicjatorem i autorem jest kolega zmarłego, Tomasz Żochowski.
zobacz więcej
Planszówkowy „Armagedon Niepodległościowy” (foto)

Planszówkowy „Armagedon Niepodległościowy” (foto)

Już po raz ósmy z okazji Święta Niepodległości Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa zaprosiła do udziału w „Armagedonie Niepodległościowym” – Wyszkowskim Konwencie Miłośników Gier. W niedzielę 13 listopada w WOK „Hutnik” grano m.in. w „Zmienników”, „Ojca Mateusza”, „Świat dysku”, „Zimną wojnę”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku