Wyborcza bitwa o wozy strażackie

Wydarzenia

Wyborcza bitwa o wozy strażackie

22.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. gov.pl
W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – zapowiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.
 
– Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.
– Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.
Nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP powiedział, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. – Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. W 2019 roku OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy – powiedział.
5 lat temu w wyborach prezydenckich najwyższą frekwencję spośród gmin wiejskich powiatu wyszkowskiego miał Rząśnik:
Gmina Brańszczyk: I tura - 47.78%, II tura - 56.05%
Gmina Długosiodło: I tura - 43.36%, II tura - 53.10%
Gmina Rząśnik: I tura - 51.55%, II tura - 61.91%
Gmina Somianka: I tura - 47.59%, II tura - 58.72%
Gmina Zabrodzie: I tura - 46.38%, II tura - 57.28%
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom