Wybieramy rolety oraz karnisze do naszego mieszkania

Wydarzenia

Wybieramy rolety oraz karnisze do naszego mieszkania

18.02.2020
autor: materiał zewnętrzny
Aranżacje okienne, którym poświęci się odpowiednio dużo czasu, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie całej stylizacji konkretnego wnętrza. Obecnie coraz częściej stosuje się proste rozwiązania, które nie mają zbyt wielu kolorów i detali dekoracyjnych.
 

Dotyczy to zarówno karniszy, jak i rolet, które są wykorzystywane do tworzenia ciekawych aranżacji. Sprawdź, jakie rolety i karnisze obecnie są modne i czym kierować się przy ich wyborze.
 

Nowoczesne karnisze – sprawdź, co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób uważa, że do nowoczesnych wnętrz nie potrzeba firan czy zasłon, a przecież odpowiednio dobrane tekstylia będą doskonałym uzupełnieniem całej aranżacji. Sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze, mniej surowe. Do tego należy dobrać też odpowiednie karnisze. Obecnie najpopularniejsze są modele wpisujące się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Mają one prostą budowę i zakończenia. Przykładem mogą tutaj być karnisze z linii Neo, które składają się z pojedynczych lub podwójnych drążków. Część kolekcji wykonana jest w całości z metalu, a część z połączenia metalu i drewna. Karnisze wykończone są dekoracyjnymi elementami w postaci walców, kul lub kwadratów. Ciekawie prezentują się również modele z zakończeniami przypominającymi kryształ. Jeżeli chcesz zobaczyć pełną kolekcję, zajrzyj na stronę producenta: https://www.karnix.pl/linia-neo.html.
 

Rolety w kasecie – doskonała ochrona przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami

Oprócz firan i zasłon do dekoracji okiennej warto wybrać też odpowiednio dobrane rolety. Obecnie najchętniej wybierane są modele kasetowe. Ich ogromną zaletą jest to, że można je zamontować bezinwazyjnie na ramie okiennej. Dzięki temu nie ma konieczności nawiercania samej ramy lub ściany wnęki okiennej.

Rolety kasetowe dostępne są w kilku wariantach, zarówno te wykonane z jednolitej tkaniny, jak i te typu dzień noc. Chętnie wybierane są rolety pozwalające na całkowite zaciemnienie wnętrz, w których są wykorzystywane. Na poddaszach natomiast chętnie wykorzystywane są specjalne rolety i plisy, które mogą być wykonane także z tkaniny termoizolacyjnej, chroniącej przed nadmiernym nagrzewaniem się. Jeżeli chcesz zobaczyć, jakie modele są obecnie na topie, zobacz galerię produktów na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

 

Na co zwracać uwagę wybierając dekoracje okienne do nowoczesnych aranżacji wnętrz?

  1. Pamiętaj, że nowoczesne trendy wnętrzarskie to przede wszystkim minimalizm formy i kolorystyki. Dlatego, wybierając powyższe elementy dekoracji okiennych zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z ważniejszych jest styl, w jakim zostało urządzone wnętrze, a także dominująca w nim kolorystyka. Elementy umieszczone przy oknie powinny z nią się dobrze harmonizować. Bardzo ważny jest też układ i wielkość pomieszczenia. Przykładowo, jeśli chcesz je optycznie powiększyć, możesz wykorzystać jasne rolety. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na tkaninę o perłowym wykończeniu, będzie ona delikatnie rozpraszać światło. Jeżeli chcesz wybrać ciemne rolety lub karnisze, to najlepiej będą one prezentować się w dużych, przestronnych wnętrzach. W mniejszych pomieszczeniach zwróć uwagę, aby inne elementy były jaśniejsze np. białe ściany i jasne meble. W innym przypadku ciemne rolety będą zbyt mocnym akcentem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną