Wśród Mistrzów Agro

Wydarzenia

Wśród Mistrzów Agro

21.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. warszawa.naszemiasto.pl
Sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska i sołectwo Leszczydół-Pustki na podium plebiscytu Mistrzowie Agro w województwie mazowieckim.
 
Najpierw laureaci zostali wybrani osobno w powiatach. Później awansowali do wojewódzkiego etapu, który zakończyły regionalne gale. Mazowiecka odbyła się 15 listopada w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zwycięzcy z województw w każdej kategorii plebiscytu rywalizowali w ogólnopolskim finale.
W kategorii Sołtys Roku 2019 Monika Bieżuńska - sołtys Leszczydołu Starego zajęła III miejsce. Wyprzedziły ją Monika Sadowska-Kaniera - sołectwo Miałkówek, powiat gostyniński i Anna Pham - sołectwo Warszawianka, powiat piaseczyński.
III miejsce w kategorii Sołectwo Roku 2019 zdobyło sołectwo Leszczydół-Pustki, a nagrodę odebrał sołtys Robert Lewandowski. I miejsce zajęło sołectwo Grabina w powiecie garwolińskim, II - sołectwo Jesionka w powiecie płońskim
Dyplomy otrzymali również liderzy poszczególnych kategorii w mazowieckich powiatach. W wyszkowskim są to: Koła Gospodyń Wiejskich - KGW Nadbużanki w Nowych Budach (gmina Brańszczyk), Rolnik Roku - Janusz Szyszkowski ze Znamiączek (gmina Długosiodło), Gospodyni Roku - Monika Bieżuńska z Leszczydołu Starego, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku - Agroturystyka u Kaflika (gmina Brańszczyk).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

Jeszcze choć na chwilę pozostać w atmosferze kończącego się okresu Bożego Narodzenia, wyjątkowego klimatu i otwartych serc – czuło się podczas koncertu charytatywnego, na który 1 lutego do kościoła św. Wojciecha zaprosiło stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”. Organizatorom udało się zebrać naprawdę wspaniałe zespoły i solistów, których występy po prostu chwytały za serce. 
zobacz więcej
Basen od czwartku znów czynny!

Basen od czwartku znów czynny!

Od 6.00 w czwartek 16 maja wyszkowski basen będzie znów czynny. Ratownicy przebywający na zwolnieniach lekarskich powrócili do pracy.
zobacz więcej
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Na pewno będą pomagać (foto)

Na pewno będą pomagać (foto)

Wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczy wygrał konkurs programu fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W poniedziałek 8 maja w wyszkowskim sklepie tej sieci pracownikom, podopiecznym i ich rodzicom przekazano czek na 5 tys. zł.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom