Wśród Mistrzów Agro

Wydarzenia

21.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. warszawa.naszemiasto.pl
Sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska i sołectwo Leszczydół-Pustki na podium plebiscytu Mistrzowie Agro w województwie mazowieckim.

Najpierw laureaci zostali wybrani osobno w powiatach. Później awansowali do wojewódzkiego etapu, który zakończyły regionalne gale. Mazowiecka odbyła się 15 listopada w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zwycięzcy z województw w każdej kategorii plebiscytu rywalizowali w ogólnopolskim finale.
W kategorii Sołtys Roku 2019 Monika Bieżuńska - sołtys Leszczydołu Starego zajęła III miejsce. Wyprzedziły ją Monika Sadowska-Kaniera - sołectwo Miałkówek, powiat gostyniński i Anna Pham - sołectwo Warszawianka, powiat piaseczyński.
III miejsce w kategorii Sołectwo Roku 2019 zdobyło sołectwo Leszczydół-Pustki, a nagrodę odebrał sołtys Robert Lewandowski. I miejsce zajęło sołectwo Grabina w powiecie garwolińskim, II - sołectwo Jesionka w powiecie płońskim
Dyplomy otrzymali również liderzy poszczególnych kategorii w mazowieckich powiatach. W wyszkowskim są to: Koła Gospodyń Wiejskich - KGW Nadbużanki w Nowych Budach (gmina Brańszczyk), Rolnik Roku - Janusz Szyszkowski ze Znamiączek (gmina Długosiodło), Gospodyni Roku - Monika Bieżuńska z Leszczydołu Starego, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku - Agroturystyka u Kaflika (gmina Brańszczyk).