Wspominamy szlachetnych, oddanych ludzi (foto)

Wydarzenia

Wspominamy szlachetnych, oddanych ludzi (foto)

08.11.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Mszy św. koncelebrowanej w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, która została odprawiona 6 listopada w kościele parafii św. Wojciecha, przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. Przedstawiciele szkół i przedszkoli odczytali nazwiska zmarłych pracowników swoich placówek oraz zapalili znicze.
 
Msza św. miała szczególna oprawę. Poczty sztandarowe szkół utworzyły szpaler w nawie głównej kościoła. Maria Szewczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, odczytała w całości przepiękny wiersz, którego powszechnie znany jest tylko początek: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, autorstwa ks. Jana Twardowskiego.
W homilii ks. bp Tadeusz Bronakowski przytoczył słowa św. Pawła: „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana”. – Wielu z nich nie żyło dla siebie, ale przez swoją miłość do ludzi, poświęcenie, żyli dla Boga, żyli dla innych ludzi. Ta prawda w dużym stopniu odnosi się do życia i posługi nauczycieli – zauważył ks. biskup, wymieniając m.in. naukowców, poetów, kapłanów, świętych, powszechnie znane autorytety. – To także tysiące nauczycieli, może powszechnie nieznanych, ale którym tak wiele osobiście zawdzięczamy, którym tak wiele zawdzięcza nasza ojczyzna.
- Dzisiaj wspominamy, szlachetnych, oddanych ludzi, którzy pozostawili po sobie piękne ślady nauczycielskiego i wychowawczego trudu – mówił. – Chociaż oni są już w Domu Ojca, to na ziemi wciąż owocuje ich poświęcenie i dobro. Owocuje w życiu wychowanków i uczniów, dzisiaj często już dorosłych ludzi. Za to wszystko im dziękujemy.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowianie pożegnali ks. Wojciecha Borkowskiego (foto)

Wyszkowianie pożegnali ks. Wojciecha Borkowskiego (foto)

Setki wiernych, rodzina i ponad 120 księży, z ks. biskupem Januszem Stepnowskim, w sobotę 27 sierpnia pożegnało księdza kanonika Wojciecha Borkowskiego, wieloletniego proboszcza najstarszej wyszkowskiej parafii. Ks. Wojciech miał 83 lata, przez 58 pełnił posługę kapłańską, w tym 34 w lata w Wyszkowie, przez 19 – jako proboszcz parafii św. Idziego. W swoim testamencie zmarły kapłan wybacza i prosi o wybaczenie, a „wszystkich przechodzących obok jego grobu prosi o modlitwę za jego duszę”.
zobacz więcej
Powstaje duży market budowlany

Powstaje duży market budowlany

Przy al. Piłsudskiego powstaje duży market budowlany sieci Bricomarché. Otwarcie planowane jest na jesień.
zobacz więcej
Jutro Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz

Jutro Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz

Jutro w hali WOSiR Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz. Wystawy czekają w godz. 10 – 17. Kierowcom gmina przypomina, że parkować można nie tylko przed halą, ale także sąsiednimi ośrodkami, szkołą i pływalnią.
zobacz więcej
Kościuszki w budowie. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu (foto)

Kościuszki w budowie. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu (foto)

Modernizowana ul. Kościuszki nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, powstają kolejne chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi, na niektórych odcinkach kładziony jest już asfalt. Szykują się natomiast kolejne zmiany w organizacji ruchu. Być może już w przyszłym tygodniu otwarty zostanie wyjazd z ul. 3 Maja, a zamknięty z ul. Sowińskiego. Jednocześnie zamknięcie dla ruchu starego wiaduktu zapowiada wykonawca nowego obiektu nad torami.
zobacz więcej
Zitcom